מבזקים
דף הבית / חדשות / נשיא המדינה: "מלחמת יום הכיפורים הייתה שעתם של הלוחמים"

נשיא המדינה: "מלחמת יום הכיפורים הייתה שעתם של הלוחמים"

טקס זיכרון לחללי מלחמת יום הכיפורים התקיים הבוקר בהיכל הזיכרון בהר הרצל. בטקס השתתף נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ואמר על נתוני הירידה במוטיבציה לשירות קרבי: "המערכה על הבית לא תמה. עלינו להעלות את המוטיבציה בקרב מועמדים לגיוס לשרת שירות קרבי. זהו אתגר לאומי".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נשא דברים היום, בטקס הזיכרון לחללי מלחמת יום הכיפורים במלאות 44 שנה למלחמה, והניח זר לזכרם. בטקס, שהתקיים בהיכל הזיכרון בהר הרצל, השתתפו גם סגן יו"ר הכנסת חיליק בר, שופט בית המשפט העליון מר דוד מינץ, אלוף פיקוד הדרום אייל זמיר, ובני משפחות הנופלים.

"תקומת האומה נבנית על כושר עמידותה וכושר העמידה שלנו ניצב על מצוינות ומוסריות, נחישות, חתירה להכרעה, גבורה וטוהר הנשק. הערכים האלה, העוצמה הזו, הם ששינו את תמונת המערכה והביאו לתבוסת האויב".

"מלחמת יום הכיפורים הייתה שעתם של הלוחמים, שעתו של הפיקוד הזוטר" אמר הנשיא בנאומו והוסיף: ״שעתו המרה והיפה של צבא העם. כשהקונספציה המודיעינית קרסה והגנרלים ניהלו מלחמות, צמחו מתוך השבר, האמונה, הדבקות במשימה, הגבורה האישית המופלאה של הלוחמים," אמר הנשיא. בהקשר זה התייחס הנשיא לירידה בשיעור המתגייסים לשירות קרבי ואמר: "בחודשים האחרונים אנו שומעים על ירידה במוטיבציה לשירות קרבי. אלה נתונים מדאיגים. נכון, אופי המלחמות השתנה מאז מלחמת יום הכיפורים, מפת האיומים שלנו השתנתה. אך הצורך להגן על מדינת ישראל, הצורך שלנו בצבא חזק לא השתנה."

בנאומו, הדגיש הנשיא: "איננו יודעים מה יתרגש עלינו בעתיד. הפתעות יהיו תמיד, אך המערכה על הבית לא תמה. עלינו להעלות את המוטיבציה בקרב מועמדים לגיוס לשרת שירות קרבי. זהו אתגר לאומי! לוחמי החוד והמועמדים לשירות, נכדיהם ולעיתים גם בניהם של לוחמי מלחמת יום הכיפורים – אנו צריכים אתכם היום: נחושים, ערכיים, אמיצים, מאמינים בצדקת הדרך. איננו יכולים בלעדיכם. הנכונות לתת כתף במערכה, לצד המחויבות להישמע לפקודות הצבא ולפעול תמיד בהתאם לערכי היסוד של צה"ל היא הערובה שלנו להצלחה ולחוזק. תקומת האומה נבנית על כושר עמידותה וכושר העמידה שלנו ניצב על מצוינות ומוסריות, נחישות, חתירה להכרעה, גבורה וטוהר הנשק. הערכים האלה, העוצמה הזו, הם ששינו את תמונת המערכה והביאו לתבוסת האויב."

"מלחמה היא דבר נורא. 2,569 לוחמים טובי בנינו לקחה מלחמת יום הכיפורים. עבורם ועבורכם מלחמת יום הכיפורים תימשך לנצח. משפחות אהובות, הלוואי שנהיה ראויים לקורבנכן. יהי זיכרונם של יקיריכם, בנינו ובנותינו, חרות בלב העם מדור לדור," סיים הנשיא את דבריו.

 

מאת: שלום שי גיחז

 

צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

בדוק גם

חילוץ

מתנדבים של ארגון ידידים חילץ הערב תינוק שננעל בשוגג בתוך רכב

חילוץ מרגש: תינוק שננעל בתוך רכב בשוגג לעיני הוריו, חולץ בידי מתנדבים של ארגון ידידים …