מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / לוחמה פסיכולוגית סביב חציית הפרת על ידי צבא סוריה בניגוד להוראה אמריקאית

לוחמה פסיכולוגית סביב חציית הפרת על ידי צבא סוריה בניגוד להוראה אמריקאית

מאז שבר צבא סוריה את המצור על דיר א-זור במזרח סוריה ושחרר את יחידות צבא סוריה מסגר שנשך יותר מ-3 שנים, יש מאמץ סורי-אירני-חיזבאללה להראות לעולם כי תפקידם לא הסתיים בנקודה זאת, וכי הם מתכוננים לחצות את נהר הפרת כדי לכבוש את כל העיר המשתרעת מזרחה לנהר.

כבר יום אחרי הגעת כוח החלוץ לאזור מחוז דיר א-זור החלו להפיץ שמועות על חציית הנהר. אלא שכולם התבררו כשקר גס וניסיון לבחון את הקווים האדומים שהאמריקאים הטילו למגינת לבם של הרוסים.

אתמול אף התבטאה יועצת נשיא סוריה-שעבן כי סוריה לא מתכוונת להישמע לקווים האדומים האמריקאים והיא תנוע מזרחה. מיד אחרי כן התקבלו דיווחים כי כלי טייס רוסים תקפו את הכוחות הכורדים הנמצאים מזרחית לנהר.

מפקדת כוחות הקואליציה אף הוציאה הודעה רשמית האומרת כי הרוסים תקפו את הכורדים למרות שידעו שבצמוד אליהם פועלים כוחות הקואליציה.

DJ3beCpVAAAZI0B

 

 

 

 

 

היום עלתה המלחמה הפסיכולוגית שלב נוסף. מיליציית ה-313 השיעית שאירן הקימה אך לאחרונה והוטלה למלחמה במזרח סוריה פרסמה תמונה המראה את "חציית" נהר הפרת על ידי הכוחות הסורים וכוחות החיזבאללה.

DJ3PjfTWsAAHMLIבתמונה: בחלק העליון שיירת גשר הגלילים הסורית עושה דרכה לנהר הפרת ובחלק התחתון חציית שריון סורי על גבי הגשר.

 

 

 

 

 

 

מאת: צביקה נציב   https://nzivnet.com/articles/11627

בדוק גם

111

הצלחה לספייס איקס: שיגרה לוויין ניווט צבאי לחלל

טיל פאלקון של חברת ספייס איקס בבעלות היזם אילון מאסק, המריא אתמול מקייפ קנוורל שבפלורידה …