מבזקים
דף הבית / חדשות / האדמו"ר פינטו הדליק נר שכבה לפני 60 שנה בעיר מוגדור שבמרוקו

האדמו"ר פינטו הדליק נר שכבה לפני 60 שנה בעיר מוגדור שבמרוקו

כ"ק האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו קיים את ימי חג השבועות יחד עם חסידיו מניו יורק והארץ בעיר מוגדור במרוקו,עיר בה התגוררו אבותיו הקדושים לבית משפחת פינטו הצדיקים.האדמו"ר לחסידיו:"כל שנה בקהילה הקדושה שלנו "שובה ישראל" יקיימו לדורות את ימי חג השבועות במרוקו בעיר מוגדור עיר אבותי הקדושים".

האדמו"ר פינטו,חגג את חג הפסח בעיר אבותיו במרוקו.חסידים מניו יורק והארץ חגגו את ימי החג בתפילות וסעודות החג.במהלך החג סיפר כ"ק האדמו"ר לחסידיו ששהו עמו במקום על קשריו עם הסבא רבי חיים פינטו הגדול זצוק"ל זיע"א,הסבא הקדוש רבי חיים פינטו המגדל אור שלנו בחיים לאורו נלך. עוד עורר אותם בסיפורים על הסבא קדישא.בתום סעודת החג,כ"ק האדמו"ר ביקש מכולם נלך ברגל יחד לבית של הסבא רבי חיים פינטו מרחק הליכה של שעה מהמלון  ונאמר תיקון ליל שבועות בבית הסבא הקדוש.

"מעולם לא הרגשתי את ה'ביחד' ואת החגיגיות של ליל שבועות כמו שהרגשתי אותה השנה, החג הזה מאחד את כולנו,לקיים את ימי החג בעיר מוגדור במרוקו,בבית הצדיק רבי חיים פינטו זצוק"ל.כל שנה אני ואשתי וילדים מתכוונים להגיע לחגוג את ימי חג השבועות במרוקו בעיר מוגדור.הכנסתי ספר תורה פה במרוקו בכיר מוגדור ממש לפני כניסת החג במעמד האדמו"ר כתיבת האותיות מעמד הר סיני קבלת התורה סיפר חסיד הישיבה יגאל אדרי

לסיכום יגאל אומר:ממש הרגשנו כמו משפחה אחת גדולה של יהודים שהתכנסו לעיר מוגדור במרוקו ובאו לחגוג את חג השבועות כהלכתו במעמד כ"ק האדמו"ר פינטו שליט"א כאיש אחד בלב אחד.

גם שרון עובדיה חסיד הקהילה בחר לחגוג את חג השבועות יחד עם האדמו"ר "שרנו המון,למדנו תיקון ליל שבועות בבית הצדיקים למשפחת פינטו",הייתה הרגשה גדולה של קדושה, זה היה חג מסוג אחר, מסוג של טעם של יהדות מרוקו בעבר הרחוק, זה מעמד שצריך לחוות כל יהודי אני כבר מתכנן את הגעתי והגעת חברי שלא זכו להגיע להשתתף במעמד ימי חג השבועות במוגדור במעמד האדמו"ר פינטו הצדיק בשנים הבאות".

"האווירה הייתה מדהימה", מספר רוברט פסחוב,"הקהילה כאן חוותה ימים מאוד מיוחדים מלאים שמחה אוירה של פעם עם הרבה קדושה היה מדהים לראות איך כולם התאחדו סביב חג השבועות.רק האדמו"ר פינטו יוכל לאחד אותנו לקדושה כזו.
"קשה לתאר את מה שהיה שם", מספר ישראל פרץ ששהה במקום,התרגשנו יותר ויותר חגגנו ושרנו במשך שעות עם האדמו"ר, קמנו מהכיסאות ורקדנו בלי סוף, היה ממש מדהים. מעולם לא הרגשתי את הביחד ואת החגיגיות של ליל חג השבועות כמו שהרגשתי אותה השנה, החג הזה מאחד את כולנו.

מאת: בן ציון עטיה
מאת: בן ציון עטיה

פינטו1

פינטו2

פינטו3

פינטו4

פינטו5

בדוק גם

צילום: יח"ץ

אות הוקרה של השר לביטחון פנים לתוכנית עבודה ייחודית עם הורים אסירים

הורות בשלט רחוק: מכון אדלר קיבל אמש את אות ההוקרה במעמד השר לביטחון פנים, גלעד …