מבזקים
דף הבית / חדשות / יום ירושלים: ריקוד הדגלים, שביתת האסירים, עימותים, הפגנות ומעצרים

יום ירושלים: ריקוד הדגלים, שביתת האסירים, עימותים, הפגנות ומעצרים

כך נראים חגיגות 50 שנה לשחרור ירושלים, שנחוג היום בבירה: הבוקר בהר הבית, עשרה פעילי 'עולים להר' נעצרו אחרי שהשתחוו בהר הבית. אלפים צעדו בבירה את 'ריקוד הדגלים', כאשר מנגד עשרות פעילי שמאל יחד עם פעילים פלסטינים הפגינו במחאה לשחרר את האסירים ששובתים רעב בבתי הכלא בישראל. אין ספק, ידיה של משטרת ישראל היו היום עמוסים בעבודה.

זה קורה פעם בשנה, בכ”ח באייר, ירושלים לובשת את השמלה החגיגית כי תושבי הארץ חוגגים לה יומולדת. פעם בשנה ירושלים האצילית חוגגת אירוע שמוקדש רק לה, יום אחד שבו כל העיר מתקשטת לכבודה.

חגיגות יום ירושלים ה-50 צוינו השנה במגוון אירועים ומופעים. מופעי זמר, הפנינג משפחות, סיורים, סדנאות, תערוכות, מסיבת תרבות אסלית, ערב שירה בציבור ושיאו של האירוע נחוג בצעדה ענקית של 'ריקוד הדגלים'.

צעדת הדגלים החלה בשעות הצהרים כאשר מצידו השני של המתרס עמדו ישראלים ופלסטינים עם שלטים בידם ודרשו לשחרר את האסירים ששובתים רעב. בארגון בצלם הגיבו: "על ישראל להיענות לדרישות האסירים לשיפור תנאי כליאתם. גם אם ישופרו תנאי הכליאה, תמשיך ישראל להחזיק אלפי פלסטינים ללא משפט הוגן, או ללא משפט כלל".

והבוקר עלו יהודים לתפילה בהר הבית ונתקלו בהתנגדות עזה מצד פלסטינים. עד מהרה הפכו העניינים לאלימות מילולית ופיזית. כ- 10 פעילים של 'חוזרים להר' השתחוו בהר הבית ודרשו להתיר תפילת יהודים. הפעילים עוכבו על ידי שוטרים ונלקחו לחקירה.

בעקבות התקרית, עו"ד איתמר בן גביר מראשי 'עוצמה יהודית' אמר הבוקר: "עד שלא תותר תפילת יהודים בהר הבית, ימשיכו ניסיונות התפילה בהר ללא אישור. רק בישראל לא מאפשרים ליהודים להתפלל במקום המקודש להם. זו מדיניות של אפרטהייד".

 

מאת: רות קרייתי

 

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
ריקוד הדגלים. צילום: קובי דגן
ריקוד הדגלים. צילום: קובי דגן
הפגנות פרו פלסטין
הפגנות פרו פלסטין

 

 

בדוק גם

אופק 16

לוויין תצפית אופק 16 שוגר הבוקר לחלל

גאווה ישראלית: ראש מנהל החלל מפא"ת במשרד הביטחון, אמנון הררי: "שיגרנו הבוקר בשעה 4:00 את …