מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / האם דאע"ש קונייטרה יגיב לתקרית היום?

האם דאע"ש קונייטרה יגיב לתקרית היום?

אושר לפרסום: מעניין מאוד לקרוא את שלל הדיווחים באמצעי התקשורת הסורים הנוגעים לתקרית אתמול הבוקר. רובם ככולם מצטטים את דובר צהל ומביאים גם ידיעות מאזור התקרית עצמו. מעניינת במיוחד הכתבה של אתר החדשות הסורי 'תמדון' המצטט בכתבה היבטים משני הצדדים, כפי שנראית התקרית בעיניהם.

את סיפור המקרה בכללותו הכתבה מצטטת את דובר צהל ומצורף לכך עדויות של אנשים מאזור התקרית בשטח הסורי. לדברי עדי הראיה, כך בכתבה, הקרב נמשך 3 שעות כאשר במהלכו הבחינו תושבי האזור בתנועת כלי טייס ישראלים, אינטנסיבית ביותר. לטענתם במהלך התקרית הגיע לצד הישראלי בגבול גם כוח שריון שצהל החיש לאזור הקרב.

ולבסוף מביא האתר הערת "מחץ" מעניינת ומאתגרת במיוחד: "בקרב היום נהרגו לכוחות חאלד בן ואליד 3 לוחמים" מה שמהווה אתגר לתנועה זאת.

לאמור: לא בטוח כלל שדאע"ש  קונייטרה יכיל תקרית כזאת ולא יגיב לתוצאות הקשות מבחינתו. או במילים אחרות האתר מעריך כי הארגון טרם אמר את המילה האחרונה בתקרית זאת.

לדעתי: ישראל חייבת להגיב באופן קשה נגד דאע"ש ולא להסתפק בחיסול חוליית מקלע כבד, שירתה לעבר כוחות צהל. כל תגובה מרוככת, תתקבל בצד השני כסימן לחולשה עם כל ההשלכות לכך. ישראל צריכה תמיד לשאוף ולסיים תקרית מעין זאת, בנוק-אאוט בלתי ניתן לטעות בו. אתגר דאע"ש בגבול הגולן הדרומי הוא רק בראשיתו. מי שחשב שאי התעסקות עימם יביא שקט בגזרה – טעה, טועה ומטעה.

נעקוב.

 

מאת: צביקה נציב  http://nzivnet.com/

 

מפה באדיבות Ynet
מפה באדיבות Ynet
Iraqi Shiite militia fighters hold the Islamic State flag as they celebrate after breaking the siege of Amerli by Islamic State militants, September 1, 2014. Picture taken on September 1, 2014. REUTERS/Youssef Boudlal (IRAQ - Tags: CIVIL UNREST POLITICS MILITARY TPX IMAGES OF THE DAY) - RTR44N6G
דאע"ש בגבול ישראל סוריה. צילום: רויטרס

בדוק גם

סין 1

נתיב ההתפרצות של וירוס קורונה התחיל בעיר וואהן בסין בגלל מרק עטלפים

בסין שולחים אצבע מאשימה לעבר תושבי העיר וואהן כמי שבגללם פרצה מגיפת קורונה ולא תאמינו, …