מבזקים
דף הבית / חדשות / מנהלי בית תמחוי של 'שובה ישראל' מרחיבים את הפעילות באשדוד

מנהלי בית תמחוי של 'שובה ישראל' מרחיבים את הפעילות באשדוד

את עוצמת החסד של כבוד קדושת האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו לא ניתן לעצור. תכונה והתרגשות במוסדות שובה ישראל לקראת שחרורו הקרב ובא של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, מהמרכז הרפואי בשבוע הבא – מה שמביא את מנהלי בית התמחוי של הרשת להרחיב את הפעילות בעיר אשדוד לזכותו של כבוד האדמו"ר פינטו שליט"א.

במוסדות הקודש מדן ועד אילת שוררת תחושה עילאית של התרוממות רוח כזה שמאפיינת את ערב יום הדין, מעין יום הכיפורים. ככהן היוצא מקודש הקודשים ללא פגע. משכך, מנהלי המוסדות עד בני החבורה מקבלים על עצמם קבלות להתחזק ולהתעלות ברוחניות ובמעשי החסד. כך למשל, החליטו מנהלי בית תמחוי לקבל על עצמם להרחיב את פעילות בית התמחוי לעוד אלפי משפחות שיקבלו מנות חמות שיוגשו כמידי יום ביומו, כן בערב שבת תורחב הפעילות הענפה.

כיום, הישיבה שוכרת מתחם ענק באיזור התעשיה באשדוד, כמידי יום מחולקים מאות מנות של אוכל חמות שיוצאות בכל יום לכל אזור הדרום. בין היתר מוסדות כבוד קדושת האדמו"ר פינטו מקצים תקציבים גדולים עבור שלושה שפים מקצועיים, הכולל בין היתר צוות עובדים גדול וחלוקה לנזקקים שאין באפשרותם לגשת למוסדות. בית התמחוי של 'שובה ישראל' זהו בית התמחוי הגדול בארץ שמחלק אוכל על בסיס יום יומי.

מלבד האוכל שמחולק בכל יום, קיימת גם חלוקה מיוחדת של מצרכי מזון לשבתות וחגים. ארוחות מלאות ומסודרות קיימות על בסיס קבוע כמעט בכל הישיבות ובתי הכנסת המפוזרים בעולם בערבי שבתות, שבתות וחגים. מיותר לציין שהכל כמובן ללא תשלום!

ועל כך כבר התבטא כבוד קדושת האדמו"ר שליט"א מהמשך הפעלת בתי התמחוי, "ב"ה בכל יום שומעים את הניסים והחסדים שהקב"ה עוזר לנו ומצילנו , בזכות החסדים שהישיבה עשתה, עושה ותעשה, ובזכות החסדים שעם ישראל עושה כל אחד כפי כוחו לעזור לנו להמשיך לעזור להם למשפחות נזקקות.

במוסדות שובה ישראל מציינים את רבי עופר אוחיון שמנצח על מלאכת הקודש, וכן לכל העוסקים במלאכת הקודש בבית התמחוי "שובה ישראל". במוסדות מציינים עוד כי מי שמעוניין לקבל טפסים לרישום לסיוע באוכל מוכן, יש להתקשר למנהל בית התמחוי עופר אוחיון בטלפון 0506551558

אחד העוסקים במלאכה שעובד הרחק מעין המצלמות, מספר לנו על הפעילות הברוכה ועל הקשיים של המשפחות הנזקקות: "כואב הלב לראות בכל יום עוד ועוד משפחות נזקקות שמשוועים לעזרה, הלב נקרע כשאנו רואים שבביתם אין מה לאכול והמקרר ריק. הילדים הרעבים בוכים לאמא שהם רוצים לאכול, אך בבית אין מוצרי בסיס ובטח שלא בשרים. לידינו מגיעים בכל יום עשרות מקרים חדשים של משפחות נזקקות, אנו מקבלים את פניהם בסבר פנים ומעבירים לידיהם ארוחות בשריות שמזינות את בני הבית. מפעל החסד של האדמו"ר פינטו מאכיל מידי יום אלפי משפחות. לא חסר מקרים, הגיעו אלינו קשישים שמוותרים על תרופות, משפחות הממעטות בקניית מזון ולצערנו יש אף ניסיונות התאבדות עקב המצב הכלכלי הירוד – דוח העוני לא מותיר מקום לספק: כ-2.6 מיליון עניים, בהם 998 אלף ילדים. בזכות מעשי החסד של מוסדות שובה ישראל עוד ועוד משפחות יכולים לחייך מידי בוקר".

מנהל בית התמחוי אוחיון מבקש מכל קוראי 'ישראל ניוז' להזדרז ולהתקשר למוקד בית התמחוי להפנות למשפחות נזקקות בני העיר אשדוד לעזרה באוכל מנות חמות מכל טוב.

 

 

מאת: בן ציון עטיה
מאת: בן ציון עטיה

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

בדוק גם

דוד עבדן הנער שהוקף. צילום | צבי סרוסי ישראל ניוז

העיר לשוטר שאינו עוטה מסיכה והותקף: "ראיתי את המוות בעיניים"

הנער בן ה-17 שהותקף על ידי השוטר לאחר שהעיר לו על אי עטיית מסיכה כשהוא …