מבזקים
דף הבית / חדשות / כתובות גרפיטי לא מכובדת נגד הרב שלום כהן רוססו על ידי הפלג הירושלמי באשדוד

כתובות גרפיטי לא מכובדת נגד הרב שלום כהן רוססו על ידי הפלג הירושלמי באשדוד

זעזוע וכעס בציבור החרדי בעיר. גרפיטי רוסס בכמה מקומות ברובע ג' באשדוד בגנותם של נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן ונגד בנו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל והרב דוד יוסף

מאיר אוליאל | י"א בחשוון תשפ"א | יום חמישי 29 באוקטובר 2020 | מערכת ישראל ניוז

על פי מקורות יודעי דבר, ככל הנראה רוסס הגרפיטי על ידי הפלג הירושלמי הקיצוני בעיר שהביע זעם על החלטתם של הרב שלום כהן והרב דוד יוסף שלא לפתוח את תלמודי התורה של ש"ס, בגין החשש להתפרצות נגיף הקורונה.

החלטה זו שונה בתכלית מהחלטתם של כמה מהרבנים האשכנזים שהורו לפתוח את תלמודי התורה שלהם. בכתובות שרוססו נכתב "שלום כהן זרק אותנו מהישיבות לאייפונים" וכן "שלום כהן ודוד יוסף זרקו אותנו לאייפונים".

מנהל הרובע יעקב ביטון שהזדעזע מהמעשה, שלח מיד צוות שניקה את הכתובות והחזיר את הסדר על כנו. יו"ר ש"ס באשדוד, אבי אמסלם הביע זעזוע עמוק מהכתובות ואמר: "אני מזועזע מהמעשה הנפשע של אותם נערי שוליים בציבור החרדי, הקוראים תיגר על גדולי ישראל. אסור שדברים כאלה יקרו בשנית".

בתגובה למראה הקשה, התייחס חה"כ יוסי טייב מש"ס שכתב "לא חרבה ירושלים עד שביזו בה תלמידי חכמים. בתגובה לחילול הקודש בשל גרפיטי שרוססו אמש באשדוד הזדעזעתי לראות את המעשה הנפשע שנעשה באשדוד, מחובתנו לזעוק ולמחות בשער בת רבים כנגד אנשי דלא מעלי, שהעזו לרסס גרפיטי מבוזה בגנות מרנן ורבנן חכמי התורה, בנן של קדושים וקדושי עליון. אני פונה אל אותם אנשים הזויים ושואל, איך לא רעדה ידכם לכתוב סרה בגדולי וחכמי הדור? שמרו על נפשכם והיזהרו בגחלתן, כי נשיכתן נשיכת נחש ועקיצתן עקיצת עקרב. עולו והתפלשו בעפר, שכל המבזה תלמיד חכם אין רפואה למכתו".

צילום | דניאל פרץ
צילום | דניאל פרץ
צילום | דניאל פרץ
צילום | דניאל פרץ

בדוק גם

רן פהאל בורנשטיין

רן פהאל בורנשטיין: למה זה קורה לנו?

אם המצב הפוליטי בארץ ובארה"ב מדאיג גם אתכם. אם אתם מרגישים כאילו האנושות על סף …