מבזקים
דף הבית / חדשות / בהמלצת משרד הבריאות: ישראל נכנסת לסגר

בהמלצת משרד הבריאות: ישראל נכנסת לסגר

הממשלה אישרה את המלצת משרד הבריאות ומנהל מגן ישראל, פרופ' רוני גמזו לתוכנית ארוכת טווח להורדת נתוני התחלואה בישראל. בשלב הראשון: סגר, שלב שני: רמזור

צבי סרוסי | כ"ה באלול תש"פ | יום שני 14 בספטמבר 2020 | מערכת ישראל ניוז

החל מיום שישי, 18 בספטמבר 2020, מהשעה 14:00 יופעל סגר בשלב הראשון בתוכנית. פעולות שיתבצעו: הגבלות תנועה, סגירת מערכת החינוך וסגירת כלל העסקים.

1. הגבלות תנועה של 500 מטר ממקום המגורים. תותר יציאה מהבית מעבר למגבלות המרחק בכפוף לחריגים שיגבש צוות שרים ושייקבעו בתקנות.

2. סגירת מערכת חינוך, למעט חינוך מיוחד, פנימיות וחריגים נוספים כמפורט בחוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה. תאפשר למידה מרחוק ככל האפשר.

3. סגירה מלאה לציבור של כלל העסקים לקבלת קהל בתחום המסחר, התרבות, בילוי ופנאי ותיירות פנים, כולל בריכות שחיה, חדרי כושר ומסעדות  למעט – שירותים חיוניים, מקום למכירת מזון, בית מרקחת, מכון אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי הגיינה, חנות למוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי תקשורת, שירותי תקשורת ואביזרים רפואיים.

*עסקים, לרבות מסעדות, יורשו לפעול בשירות משלוחים בלבד.

4. בתיאום עם שר הבריאות, מנכ"ל משרד רה"מ ומנכ"ל משרד רה"מ החליפי, לעניין המגזר הציבורי, גם עם נציב שירות המדינה; לעניין רשויות מקומיות, גם עם שר הפנים, שר האוצר יביא לאישור קבינט הקורונה תקנות לעניין הגבלה וצמצום השהייה במקומות העבודה.

5. התקהלויות ותפילות עד 10 איש בחלל סגור, עד 20 בשטח פתוח.

בראש השנה וביום כיפור בלבד:

• בשטח פתוח – בקבוצות של עד 20 אנשים.

• במבנה סגור – עד 10 אנשים.

אזורים אדומים: במבנה סגור תותר תפילה בקבוצות של עד 10 אנשים. מספר הקבוצות המותר בשטח סגור יהיה כנגזרת של מספר הכניסות למבנה. שתי הכניסות הראשונות כפול 3, וכל כניסה נוספת כפול 2, ובתנאי שנשמר יחס של אדם אחד לכל 4 מ״ר משטח המקום.

לדוגמה: בבית התפילה באזור אדום שגודלו 250 מ"ר ויש לו שתי כניסות – מותר יהיה להתפלל ב- 6 קפסולות של עשרה אנשים. 10 אנשים בכל קפסולה, 2 כניסות כפול 3 – 60 אנשים סה״כ במבנה, תוך שמירה על יחס של 4 מ"ר לפחות בין אדם לאדם. במבנה שגודלו 500 מ״ר ולו 5 כניסות תותר התפילה ב-12 קפסולות של עשרה אנשים. במבנה שגודלו 70 מ״ר ולו כניסה אחת, תותר התפילה בקפסולה אחת של עשרה אנשים בלבד בשל מגבלת המקום.

באזורים שאינם אדומים, במבנה סגור תותר התפילה בקבוצות של עד 25 אנשים. מספר הקבוצות המותר בשטח סגור אחד יהיה כמכפלה ב-2 של מספר הכניסות למבנה, ובתנאי שנשמר יחס של אדם אחד לכל 4 מ"ר משטח המקום.

לדוגמה: בבית תפילה באזור צהוב שגודלו 400 מ"ר ויש לו שתי דלתות כניסה – מותר יהיה להתכנס בעד 4 קפסולות של 25 איש (25 בכל קפסולה, 2 כניסות כפול 2, 100 אנשים סה״כ במבנה תוך שמירה על מרווח של 4 מ"ר בין אדם לאדם.

השלב השני: תכנית הרמזור

מעבר לפעילות בהתאם לתוכנית הרמזור בסיום השלב הראשון בהתאם לבחינה עדכנית של תמונת מצב התחלואה ולפי החלטת הממשלה או ועדת השרים לעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו, לפי העניין.
* פעילות התחבורה הציבורית תצומצם ותותאם להיקף הפעילות במשק לפי אותו שלב. המפקח של התעבורה יתן הוראה לעניין מתכונת הפעילות להפעלת התחבורה הציבורית.

*בכל הנוגע לתעופה, יוקם צוות בראשות שר הבריאות או נציגו ובהשתתפות נציגי שרת התחבורה, שר הפנים ושר החוץ וראש המטה לביטחון לאומי או נציגו.

* עוד הוחלט להאריך את תוקפן של התקנות (מודל הרמזור ותקנות הסגר הלילי באזורים האדומים) שהיו קיימות עד כה, עד ליום ה-18 בספטמבר 2020, בשעה 14:00 בצהריים. ממועד זה (ו׳) יחולו ההגבלות כפי שמובאות בהודעה זו.

נתיבי ישראל
נתיבי ישראל
AFP
AFP

בדוק גם

ויקיפדיה: Amos Meron

מכון ויצמן: חומרים קוטלי נגיפים ישמשו תרופות למחלות נגיפיות

חומרים קוטלי נגיפים שהתגלו בחיידקים עשויים לשמש תרופות חדשות למחלות נגיפיות. בימים אלה, נבחנת יכולתם …