מבזקים
דף הבית / חדשות / חכ" משה אבוטבול מש"ס מגיב להחלטה לגבי הנגשת מערת המכפלה

חכ" משה אבוטבול מש"ס מגיב להחלטה לגבי הנגשת מערת המכפלה

שר הביטחון נפתלי בנט אישר היום (א׳) באופן סופי את פרויקט הנגשת מערת המכפלה בחברון, לכלל ציבור המתפללים. ח"כ משה אבוטבול מש"ס מברך על המוגמר: "זהו סיום מבורך של תהליך ארוך"

יהושע סרוסי | ט' באייר תש"פ | יום ראשון 3 במאי 2020 | מערכת ישראל ניוז

השר בנט הנחה את מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, לבצע את כל הפעולות הנדרשות להפקעת המקרקעין במקום להנגשת מערת המכפלה. אישור השר התקבל לאחר אישור משרד המשפטים מלפני מספר שבועות, וכן הסכמתם של ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ שהתקבלו בסוף השבוע האחרון.

בנט למועצת התכנון העליונה (מת"ע) ליטול את סמכויות התכנון הנדרשות להשלמת כלל הליכי התכנון מעיריית חברון. "אבקש לקדם את הנושא ללא דיחוי", כתב השר למתפ"ש.

שר הבטחון נפתלי בנט
שר הבטחון נפתלי בנט

שר הביטחון, נפתלי בנט אמר: "במשך שנים פיתוח מערת המכפלה עוכב, הגיע הזמן להתקדם. אנחנו נותנים אור ירוק לבניית המעלית כדי להפסיק את האפליה ארוכת השנים במקום. כל אדם, בעל מוגבלות או לא, צריך לקבל את האפשרות לבקר במערה, שהיא אתר מורשת יהודי חשוב. כך נראה פיתוח התיישבות, במעשים ולא במילים. אני מודה לראש הממשלה ולשר החוץ על שיתוף הפעולה".

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) מברך ומודה לשר הביטחון מר נפתלי בנט על האישור להנגשת מערת המכפלה: "זהו סיום מבורך של תהליך ארוך שעברנו אני וחברי לסיעת ש״ס להנגשת מערת המכפלה", אמר "בעקבות פניית נכים רבים ובפרט פניית הראש״ל הרב אליהו בקשי דורון זצ״ל והסרטון שבו הועלה הרב למערה על ידי חיילי משמר הגבול, נכנסנו לעובי הקורה. פנינו לכל הגורמים הרלוונטיים וב״ה הלחץ נשא פרי ונקווה שהכל ילך עכשיו במהירות.
להלן פעולותי באופן אישית בנושא:
22/10/2019
פניתי במכתב ליו״ר ועדת חוץ וביטחון לכינוס הוועדה בנושא.
23/10/2019
פניתי במכתב לסגן שר הביטחון.
13/11/2019
סגן שר הביטחון השיב לי במליאה.
01/12/2019
ערכתי סיור במקום עם יו״ר המועצה.
10/02/2020
השתתפתי בדיון ועדת חוץ וביטחון.
12/03/2020
פניתי במכתב לשר המשפטים.
19/04/2020
פניתי במכתב לשר הביטחון.
חברי היקרים בסיעת ש״ס פעלו רבות בנושא ואנו מברכים על כך, ומקדישים זאת לעילוי נשמת הרב אליהו בקשי דורון זצוק״ל. תודה מיוחדת לארגון בצלמו ולמנכ"ל שי גליק על פועלו הרב בנושא".

השר משה אבוטבול / ש"ס
השר משה אבוטבול / ש"ס

בדוק גם

ויקיפדיה: Amos Meron

מכון ויצמן: חומרים קוטלי נגיפים ישמשו תרופות למחלות נגיפיות

חומרים קוטלי נגיפים שהתגלו בחיידקים עשויים לשמש תרופות חדשות למחלות נגיפיות. בימים אלה, נבחנת יכולתם …