מבזקים
דף הבית / חדשות / אינטל תורמת לבית חולים רמב"ם מכונה לבדיקת ערכות קורונה

אינטל תורמת לבית חולים רמב"ם מכונה לבדיקת ערכות קורונה

חוט של חסד: אינטל תורמת מכונה לבדיקת ערכות קורונה בהכוונת מערכת הבריאות. המערכת תיתרם לבית חולים רמב"ם שבחיפה, שירכוש מכונה אוטומטית לביצוע בדיקות. המכונה תוכל להגדיל משמעותית את כמות הבדיקות לאבחון מחלת הקורונה ולסייע במיגור התפשטותה. המימון בגובה כמיליון שקל לרכישת המכונה ייתרם במלואו על ידי אינטל ישראל

אהרון קלפה | כ"ז באדר תש"פ | יום שני 23 במרץ 2020 | מערכת ישראל ניוז

מדובר במערכת אוטומטית להפקה ומיצוי של החומר הגנטי (רנ"א) מתוך דגימות נשימתית הנלקחות מאנשים החשודים כחולים בקורונה. ובנוסף, שתי מערכות של Real time PCR שמסוגלות לזהות ברמת רגישות ודיוק גבוהים ביותר את הוירוס. בעזרת שלושת המכשירים הללו ניתן יהיה להגדיל בצורה ניכרת את כמות הדגימות המבוצעות במעבדה, תוך שמירה על איכות גבוהה ובלתי מתפשרת.

"ההתגייסות והתרומה של חברת אינטל שממוקדת ברכישת מיכשור מתקדם להגדלת יכולת ביצוע בדיקות לזיהוי קורונה תציל חיים בצפון מדינת ישראל.", אמר ד"ר מיקי הלברטל והוסיף: "לרמב"ם ולאינטל יש היסטוריה ארוכה של שיתופי פעולה שהשפיעו באופן ישיר על התנהלות בית החולים למען המטופלים שלנו וגם הפעם במשבר הנוכחי הם שותפים אמיתיים".

מהנהלת אינטל ישראל נמסר: "אנו נמצאים בתקופה מאתגרת שדורשת את האחריות והלכידות החברתית של כל אזרח ואזרחית , כולל זו של המגזר העסקי. הנהלת ועובדי אינטל ישראל רואים חשיבות רבה באחריות החברתית לסיוע בהתמודדות עם משבר הקורונה הפוקד אותנו בימים אלה".

מכונת
מכונת בדיקת ערכות קורונה

אינטל ממשיכה לעזור לקהילה בדרכים נוספות: אינטל תרמה בימים האחרונים כ-150 מחשבים ניידים עבור ילדים נזקקים, ובנוסף כ-500 משפחות יקבלו שוברי מזון לקראת חג הפסח במימון אינטל, בשיתוף אגפי הרווחה בעיריות. אינטל גם תתרום ארוחות צהריים לקשישים ולארגונים הזקוקים לכך, וכן כ- 1000 'מבודדים' בבתיהם אשר צפויים להיבדק ע"י מד"א יקבלו מאינטל ערכת תשומת לב מבית "צומי, המרכז הישראלי לתשומת לב" המכילה משחקים משפחתיים. כמו כן אלפי עובדי ועובדות אינטל ממשיכים לסייע לקהילות השונות על ידי התנדבות אונליין בימים אלה.

 

בדוק גם

אופק 16

לוויין תצפית אופק 16 שוגר הבוקר לחלל

גאווה ישראלית: ראש מנהל החלל מפא"ת במשרד הביטחון, אמנון הררי: "שיגרנו הבוקר בשעה 4:00 את …