מבזקים
דף הבית / חדשות / שר החינוך פרץ: "אנו פועלים שמכללת קיי תצורף ל-SCE בבאר שבע"

שר החינוך פרץ: "אנו פועלים שמכללת קיי תצורף ל-SCE בבאר שבע"

כך הודיע בסיור שקיים שר החינוך רפי פרץ ב-SCE. המכללה לחינוך תהפוך לקמפוס השני של מכללת SCE בבאר שבע והשלישית עם הקמפוס באשדוד. בימים אלו עובדים גם על קמפוס לאדריכלות בעיר העתיקה באר שבע

אהרון קלפה | כ"ד בשבט תש"פ | יום רביעי 19 בפברואר 2020 | מערכת ישראל ניוז

שר החינוך רפי פרץ הגיע אמש ל- SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, לביקור אצל נשיא המכללה פרופ' יהודה חדד. במהלך הסיור סיפר השר על מהלך נרחב של איחוד מכללות להוראה בכל הארץ. כחלק מאותו מהלך עדכן השר כי הוא פועל עם המל״ג לאיחוד בין המכללה למכללת קיי לחינוך היושבת בבאר שבע. המכללה לחינוך, לפי תכנית משרד החינוך והמל"ג, תהפוך לקמפוס נוסף של מכללת SCE ותמשיך לספק תארים ותעודות בתחום החינוך.

פרופ' יהודה חדד, נשיא המכללה, אמר: "הדברים של השר מעודדים ואני שמח שבקרב ההנהגה הבכירה במדינה יש הסכמה עם הנהלת המכללה בנוגע לעתיד האקדמיה בישראל. אני מודה לשר על הביקור ובטוח כי המהלך עם מכללת קיי יתרום רבות לסטודנטים, לעיר באר שבע ולנגב".

שר החינוך רפי פרץ אמר: "האיחוד עם מכללת קיי, תיתן לכם דחיפה נוספת ואנו שמחים על הגדלה והרחבה של ההשכלה הגבוהה בבאר שבע. צמצום הפערים בישראל הוא אתגר מספר אחד של החברה הישראלית. במשרד החינוך הרחבנו את התכנית להזנקת הפריפריה לערים נוספות. אני רואה קשר הדוק בין לימודי מתמטיקה, אנגלית ומדעים בתיכון לבין לימודי הנדסה. השאיפה שלי, ואני אומר זה כשר חינוך שגדל וצמח בפריפריה ועדיין גר שם, זה להזניק את הפריפריה. אנחנו נמשיך לפתח את הסטודנטים להנדסה בפריפריה, אנחנו רוצים להגדיל את התמריצים לסטודנטים האלו, שיגיעו לבאר שבע ללמוד לכתחילה ולא בדיעבד".

בפני השר הוצגו נתונים אודות הסטודנטים הלומדים במכללה. בין הנתונים, נשיא המכללה חדד סיפר לשר כי 65% אחוזים מקרב הסטודנטים של המכללה במשך השנים, הם דור ראשון לאקדמיה. כלומר הראשונים ללמוד תואר ראשון מבין בני משפחתם.

השר הוסיף: "הנתונים שהוצגו בפני מדהימים, המכללה פה מהווה כלי חשוב וקריטי בשבירת תקרת הזכוכית. העובדה שסטודנטים רבים פה הם דור ראשון להשכלה היא מרגשת ומהממת. אתם עושים עבודת קודש של ממש עבור מדינת ישראל ועם ישראל".

 

צילום | יח"צ
צילום | יח"צ
צילום | יח"צ
צילום | יח"צ

בדוק גם

אופק 16

לוויין תצפית אופק 16 שוגר הבוקר לחלל

גאווה ישראלית: ראש מנהל החלל מפא"ת במשרד הביטחון, אמנון הררי: "שיגרנו הבוקר בשעה 4:00 את …