מבזקים
דף הבית / חדשות / ערכות מיגון נשלחו ממד"א ישראל לשליח חב"ד ולקהילה היהודית בהונג קונג

ערכות מיגון נשלחו ממד"א ישראל לשליח חב"ד ולקהילה היהודית בהונג קונג

על רקע משבר נגיף הקורונה, תיעוד מיוחד מהונג קונג: שליח חב״ד בהונג קונג, הרב חיים בירנהאק ורעייתו מנוחי אורזים עבור הקהילה היהודית והמקומית באזור את ערכות המגן שקיבלו בתרומה ממד״א ישראל

אהרון קלפה | ט' בשבט תש"פ | יום שלישי 4 בפברואר 2020 | מערכת ישראל ניוז

מגן דוד אדום נענה לבקשת ארגון חב"ד בסין ושלח לפני יומיים 2.000 מסכות ו-200 ערכות מיגון מלאות, שישמשו את ארבעה עשר סניפי בית חב"ד ברחבי סין, בהתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה במדינה.

ערכות המיגון כוללות חליפות מיוחדות, מסכות, משקפיים, נעליים וכובעים במטרה למנוע הידבקות במקרה בו באים במגע עם אדם חולה. נציג חב"ד קיבל ממגן דוד אדום את כל הציוד ונסע איתו לסין כדי לאפשר לאנשי חב"ד במדינה להמשיך בשליחותם החשובה למען הישראלים ותושבי המקום.

מנוחי בירנהאק מאמר: ״הביקוש הוא הרבה יותר גדול ממה שחשבנו ושיערנו, והרשימה הולכת ומתארכת. לכן החלטנו לארוז את ערכות המגן באריזות קטנות, על מנת לחלק לכמה שיותר אנשים״.

הרב חיים בירנהאק אמר: ״בית חב״ד הוא אי של יציבות בכל תקופה של חוסר ודאות. אנשים מגיעים אלינו רק כדי לשמוע ולהתייעץ. מגיעים אלינו ומיד נרגעים. כמו כן, בית חב״ד עוזר בכל מה שקשור לחלוקת ציוד רפואי, שקשה להשיג כרגע.

"הדבר הכי חשוב עבורנו זה לתת מענה לקהילה היהודית כאן, כמו גם לקהילה המקומית. אנחנו מנסים לשמור על שגרה כמה שניתן, מקיימים פעילויות לילדים, מארחים משלחות וקבוצות של ישראלים ויהודים מכל רחבי העולם, וכמובן בית חב״ד פתוח תמיד בשישי בערב לכל מי שמעוניין להגיע ולסעוד יחד איתנו את סעודת השבת. כולם מוזמנים״.

 

קורונה קורונה 1 קורונה 2 קורונה 3

 

בדוק גם

צילום | איחוד הצלה טבריה, סובב כנרת

צפו: רגע לפני טביעה ניצל על ידי האמבולנס הימי של איחוד הצלה

האמבולנס הימי של איחוד הצלה טבריה, סובב כינרת הציל היום אדם בדקה ה- 90 אשר …