מבזקים
דף הבית / חדשות / הרמטכ"ל כוכבי: "קיבלנו החלטה להפוך את חטיבה 900 לחטיבת חי"ר עתירת אש"

הרמטכ"ל כוכבי: "קיבלנו החלטה להפוך את חטיבה 900 לחטיבת חי"ר עתירת אש"

ראש המטה הכללי רב אלוף אביב כוכבי ביקר היום באוגדת עזה ושוחח עם לוחמי כפיר ושריון: "החלטנו על הסבת חטיבת כפיר לחטיבת חי"ר עתירת אש ועשירה ביכולות השמדה של אויב"

רות קרייתי | כ"ה בטבת תש"פ | יום רביעי 22 בינואר 2020 | מערכת ישראל ניוז
בהערכת מצב שקיים היום הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי באוגדת עזה עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אליעזר טולדנו, ומפקדים נוספים שוחח כוכבי עם לוחמי חטיבת כפיר ולוחמי השריון לאחר סיכול החדירה לשטח ישראל אתמול בערב.

כוכבי הביע את הערכתו הרבה לעשייה של המפקדים והלוחמים בחזית רצועת עזה, הפועלים לילות כימים במשימת ההגנה על בטחון תושבי גזרת עוטף עזה בפרט ומדינת ישראל בכלל. כמו כן הכריז על הסבת חטיבת כפיר לחטיבת חי"ר עתירת אש כחלק מההחלטות הראשונות בתהליך הדרגתי שייקח מספר שנים.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, בשיח עם לוחמי החטיבה״החוכמה של צה"ל בכלל ושל בטחון שוטף, של פעילות מבצעית בגבולות בפרט, היא כזאת שיש מערכות שלמות של מודיעין, של אמצעי אש, של אמצעי יבשה, אוויר, לפעמים גם ים. ברגע ספציפי כשיש אינדיקציה אתה יכול להביא את כל היכולת הזו, והבאתם בדיוק את היכולת הזאת.

"יש לי הערכה רבה על האופן שבו עשיתם את זה, ובאותה נשימה תזכרו שזה יכול לקרות הלילה או למחרת. אנחנו קיבלנו החלטה במהלך השבוע האחרון להפוך את חטיבה 900 לחטיבת חי"ר רגילה לכל דבר ועניין, ולא רק שהיא תהיה חטיבת חי"ר רגילה לכל דבר ועניין, היא תהיה מה שאנחנו קוראים חטיבת חי"ר אש.
"החטיבה תתמחה, ביחד עם עוד שתיים-שלוש חטיבות, שניקח אותן ונסב אותן ליכולת הזאת שנקראת חי"ר אש, להיות חטיבה שמתמחה לא רק במרחבים עירוניים, אלא גם מתמחה בלחימה במרחב עירוני שהיא עתירה ועשירה ביכולות השמדה של אויב".
צילום | דובר צה"ל
צילום | דובר צה"ל

 

בדוק גם

ויקיפדיה: Amos Meron

מכון ויצמן: חומרים קוטלי נגיפים ישמשו תרופות למחלות נגיפיות

חומרים קוטלי נגיפים שהתגלו בחיידקים עשויים לשמש תרופות חדשות למחלות נגיפיות. בימים אלה, נבחנת יכולתם …