מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / הערכה: הציוץ הראשון של חמינאי לאחר חיסול סולימאני מבשר רעות

הערכה: הציוץ הראשון של חמינאי לאחר חיסול סולימאני מבשר רעות

לאור ההתלהמות האיראנית לאחר חיסולו של האלוף קאסם סולימאני, מביאה את כל אמצעי התקשורת בעולם לשקול היטב כל התבטאות של בכירים יודעי דבר בצמרת ממשל האייטולות באיראן. עד כדי ניתוח כוונות הנובעות ממילה או מאופן התבטאות, ומהות המילים שנעשה בהם שימוש. האם הם מילים מהשיח היומיומי? או שמא נלקחו מכתבי הקודש האיסלמיים, או אז היקף הפירושים גדל באופן ניכר?

עמרם אל מקבוצת נציב | ח' בטבת תש"פ | יום ראשון 5 בינואר 2020 | מערכת ישראל ניוז
מקור: נציב נט: https://nziv.net/39094/

יש לזכור כי האיראנים הם רבי אומן בכל הקשור בלוחמה פסיכולוגית והפחדת המונים. דבר זה מהווה עמוד יסוד בשלטונם על כ-90 מיליון איראנים, בניגוד לרצונם החופשי. כך כמובן היה גם עם "הציוץ" הראשון של המנהיג העליון של איראן האייטולה חמינאי.

הציוץ הראשון שפרסם מנהיג המהפכה האיראני עלי חמינאי לאחר הריגתו של מפקד כוח קודס, קאסים סולימאני, העלה שאלות רבות בקרב מומחים באתרי הרשתות החברתיות.

לאחר שהודיע על הריגתו של סולימאני, הסתפק חמינאי בכתיבת הביטוי: "בשם האל הרחמים והרחום, אדון יום הדין" מבלי לצרף אליו הערות, שהם בדרך כלל נקראים בעת פתיחת הסורא של הקוראן.

הפרשנים מעריכים כי דבר זה עשוי להצביע על תחילתה של פעולה צבאית גדולה שאיראן מתכננת, נגד האינטרסים של ארצות הברית. בהתחשב בכך שהביטוי נאמר גם על ידי מוסלמים, לפני שתתחיל בפעולה כלשהי.

1578218795 ENb1yowWkAA4Cgj

האייטולה עלי חמינאי
האייטולה עלי חמינאי
הציוץ הראשון של חמינאי
הציוץ הראשון של חמינאי

בדוק גם

חדר ניתוח לקצירת אברים בסין. צילום מסך

סין מבצעת קציר אברים של חפים מפשע בתעשיית ההשתלות

סין זה לא רק קורונה. בסין מתרחשים דברים רבים שאינם קורים במדינות אחרות בעולם במיוחד …