מבזקים
דף הבית / חדשות / נשיא המדינה הדליק נר שלישי של חנוכה עם יחידת 504

נשיא המדינה הדליק נר שלישי של חנוכה עם יחידת 504

נשיא המדינה לחיילים והחיילות: "אתם הניסים והנפלאות של הזמן הזה – על מה שאתם עושים, לא ניתן לספר, אבל התרומה שלכם לביטחון ישראל, לא תסולא בפז בזכות הפעילות הנועזת, היצירתית האמיצה ופורצת הגבולות שלכם ידנו נשארת על העליונה"

שלום שי גיחז | כ"ו בכסלו תש"פ | יום שלישי 24 בדצמבר 2019 | מערכת ישראל ניוז

נשיא המדינה הדליק הערב (ג') נר שלישי של חנוכה עם יחידת 504 בבסיסה ושמע סקירה אודות פעילות היחידה, לאחר מכן התקיימה הדלקת נרות חגיגית לחנוכה עם חיילי ומפקדי היחידה, בהשתתפות ראש אגף המודיעין אלוף תמיר היימן ומפקד יחידת 504, אלוף-משנה ר׳.

"אתם הניסים והנפלאות של הזמן הזה," פתח הנשיא בדבריו ואמר: "מעט מאוד יודעים על הפעילות שלכם ביחידה שבה המציאות עולה על כל דמיון. על מה שאתם עושים, לא ניתן לספר. והשבילים שאתם הולכים בהם נשארים עלומים. אבל התרומה שלכם לצה"ל, לביטחון מדינת ישראל, לא תסולא בפז למידע שאתם אוספים יש משמעות אסטרטגית וטקטית. בזכות הפעילות הנועזת, היצירתית האמיצה ופורצת הגבולות שלכם ידו של צה"ל וידה של מדינת ישראל נשארות על העליונה". הנשיא שיבח את חיילות וחיילי היחידה על יכולתם להיות תמיד צעד אחד לפני האויב, להטמיע יכולות חדשות, לשנות ולהשתנות.

"הערב ידלקו הנרות בכל רחבי הארץ, בבתי האזרחים ובבסיסי צה"ל לצערנו, בבתים רבים, הדלקת הנר תהיה מהולה בכאב. כאב על החלל שנותר, דאגה להחלמת הפצועים והפצועות," חתם הנשיא את דבריו ואמר: "אני רוצה לאחל למשפחת השכול, לפצועים, למשפחות הנעדרים, לכם, לחיילות וחיילי צה"ל ולאזרחי ישראל כולם חנוכה שמח. מי ייתן שנמשיך לפעול בעצמה ובנחישות ולהוסיף אור. חג אורים שמח. חנוכה שמח".

ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר היימן אמר: "כבוד הנשיא, שמחים שאתה מצטרף אלינו היום. יחידה 504 היא עוצבת המודיעין האנושי של אגף המודיעין. יש לה יכולת מיוחדת לקחת תחומים שמבחינתנו נמצאים בחושך, באפלה, ובאמצעות היכולת האנושית הכה ייחודית שלהם, הירידה לפרטים והיוזמה, החתירה למגע- להביא לאור מודיעיני גדול ומשמעותי בעבודה הסבוכה הזו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו, כאן בנוכחותך, ולהוקיר לכם, חיילי ומפקדי היחידה, תודה גדולה על לילות כימים שאתם משקיעים מתוך תחושת שליחות גדולה לביטחון ישראל".

צילום | חיים צח/לע"מ
צילום | חיים צח/לע"מ
צילום | חיים צח/לע"מ
צילום | חיים צח/לע"מ
צילום | חיים צח/לע"מ
צילום | חיים צח/לע"מ

בדוק גם

יצחק הרצוג 
באדיבות מרכז דהאן

"חייבים לתת לידי ביטוי ולהוקיר פרק מפואר בעל אלפי שנים של ארצות ערב ואיראן"

כנס מרכז דהאן השנתי לרגל יום ציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב, נערך השנה …