מבזקים
דף הבית / חדשות / כפר יונה: הסתדרות המורים תשבית מחר את הלימודים בבית ספר בר אילן

כפר יונה: הסתדרות המורים תשבית מחר את הלימודים בבית ספר בר אילן

בעקבות אירוע אלימות כלפי עובדת הוראה, הסתדרות המורים תשבית מחר את הלימודים לשעה בבית הספר 'בר אילן' בכפר יונה

אהרון קלפה | י"ד בכסלו תש"פ | יום חמישי 12 בדצמבר 2019 | מערכת ישראל ניוז

הסתדרות המורים תשבית מחר (ו') את הלימודים לשעה בבית הספר 'ממ"ד בר אילן' בעיר כפר יונה. הלימודים בבית הספר יחלו מחר בשעה 09:00. הצוות החינוכי ערך היום שיח הסברתי בנושא מניעת אלימות.

מדובר בצעד שבא בעקבות אירוע אלימות של תלמיד הלומד בכתה ב', כלפי מורה בבית הספר. לתלמיד יש בעיות התנהגותיות. התלמיד זכאי לסייעת, אולם התנהגותו גורמת לסייעות לעזוב את תפקידן מהר ועד כה אף אחת לא החזיקה מעמד.

המורה ניסתה למנוע ריב בין הילד לבין תלמיד אחר בבית הספר, אך הדבר לא עזר והתלמיד המדובר, הכה וגידף את המורה. לבקשת הצוות החינוכי, האב הגיע לאסוף את בנו, התפרץ לכתה וגידף את המורה אל מול התלמידים. המורה ביקשה מהאב להמתין בחוץ אך הוא סירב. עוד נמסר כי התלמיד גם הכה תלמידים אחרים בעזרת עזרים שונים כגון אבנים.

יפה בן דוד. צילום | ראובן קפוצינסקי
יפה בן דוד. צילום | ראובן קפוצינסקי

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד בתגובה לאירוע: משרד החינוך ממשיך לשתוק בזמן שעובדי הוראה סופגים אלימות פיזית ומילולית מדי יום. אנחנו לא נקבל את האלימות כגזרה משמים ולא נכיל שום סוג של אלימות כלפי עובדי הוראה. נפעל בכל הדרכים שעומדות לרשתנו על מנת להגן ולהבטיח את שלומם של הצוות החינוכי. לצורך כך, פתחנו מוקד מוגנות לעובדי הוראה שבו הם יכולים לקבל סיוע וליווי מקצועי בעת הצורך". יו"ר סניף נתניה והשרון הצפוני בהסתדרות המורים, עליזה מדינה מסרה: "אנחנו דורשים התגייסות של כל הגורמים המעורבים, של הרשות והמשרד, זאת כדי למצוא מענה הולם לצוות החינוכי ולילד".

בדוק גם

הרב דניאל עשור

קורונה, משיח, גאולה: סדר עולמי חדש?

הרב דניאל עשור בדרשותיו על הסדר העולמי החדש', הבונים החופשיים, האילומינטי ומסדר הישועים בוותיקן. מהם …