מבזקים
דף הבית / חדשות / בלעדי! יוסף לוי אחיו של הרב דוד שנדרס במרוקו: "היה פה רצח, פיגוע ולא תאונה"

בלעדי! יוסף לוי אחיו של הרב דוד שנדרס במרוקו: "היה פה רצח, פיגוע ולא תאונה"

יוסף לוי, אחיו של הרב דוד לוי שנהרג מפגיעת אוטובוס במרוקו בשיחה עם עורכת ישראל ניוז: "עד ראיה סיפר לי שזה היה רצח לכל דבר, לא תאונה. אחי התכוון לחצות את הכביש ונהג האוטובוס נתן גז והדביק אותו לאוטובוס השני"

רות קרייתי | ה בכסלו תש"פ | יום שלישי 3 בדצמבר 2019 | מערכת ישראל ניוז

אסון במרוקו: ביום שישי בצהריים יצא הרב דוד לוי, תושב אשדוד ואחד מחסידיו הקרובים של הרב יאשיהו פינטו בישיבת שובה ישראל, ממלון גרנד מוגדור יחד עם אברך נוסף על מנת לקנות כמה מצרכים לשבת. הוא התכוון לחצות את הכביש ונעמד בין שני אוטובוסים שחנו בסמוך. נהג האוטובוס לחץ על דוושת הגז, ודרס את הרב דוד לוי שנהרג במקום ופצע את חברו שעמד לידו.

המשטרה במרוקו מיהרה לסגור את החקירה אחרי שהנהג נשבע שזאת תאונה שנגרמה כטעות אנוש, אך במשפחתו של הרב לוי מסרבים להאמין לגרסת הנהג וטוענים שמדובר ברצח של ממש ולא בתאונה. ויש להם גם עד שמוכיח את המקרה המצער.

בשיחה שניהלתי עם יוסף לוי, אחיו של המנוח הוא מספר: "אף גורם מוסמך לא הודיע לנו שאחי נהרג בתאונת דרכים רק במוצ"ש גילנו את זה דרך התקשורת. בהתחלה קיבלתי הודעה מחבר שכתב לי בטלפון: "משתתף בצערך". לא הבנתי למה הוא כותב לי את זה, ואז הגיעו עוד הודעות מכל מיני אנשים, וכך הבנו שמשהו קרה פה".

גופתו של הרב דוד לוי ז"ל הגיעה ממרוקו לישראל לאחר טלטלות רבות ומסירות נפש של חסידי הרב פינטו שהיו בקשר טלפוני רצוף עם בני המשפחה. יוסף לוי מספר: "הם עשו את כל הסידורים להחזרת הגופה כמה שיותר מהר, וזה יאמר לזכותם. ביום שני, ביום של ההלוויה בבוקר הגיע הבחור שהיה עד לדריסה, לקח אותי לצד ואמר לי "אני רוצה שתבין את הדברים כפי שקרו במציאות ולא כפי שפורסם. אני הייתי שם וראיתי את הכל". הבחור מספר לי שהוא עבר את הכביש באותו זמן והסתכל לאחור, כי הכביש היה סואן וראה את אחי עומד בין שני אוטובוסים דוממי מנוע, ופתאום הוא קולט את האוטובוס נכנס בכל הכוח באחי. לקח להם כמה שניות לקלוט שיש מישהו מתחת לגלגלים. כשהזיזו את האוטובוס לאחור ראו את אחי שנדרס מעוצמת המכה. העד ראה שזו לא היתה דריסה רגילה אלא דריסה על מנת להרוג. זה לא טעות אנוש לתת גז בפתאומיות ולפגוע באוטובוס שעמד לפניו, כולם ראו את השמשות שבורות מעוצמת המכה".

נהג האוטובוס סיפר בחקירתו כי התאונה נגרמה בשל טעות אנוש וכי הוא לא התכוון לדרוס אף אחד. אך מסתמן על פי עד הראיה שגם נפצע בדריסה, כי לא כך קרה הדבר. יוסף לוי מספר: "הבעיה היתה שחקרו רק את הנהג ולא את העדים שראו את הדריסה. אני אספר לך יותר מזה, לפני שעה וחצי התקשר אלי חבר טוב שלי שלא רק שהיה ליד אחי, הוא זה שגם נפצע בדריסה. הוא סיפר לי שירד מהאוטובוס דקה לפני שקרתה הדריסה והנהג היה מאוד עצבני וגם צעק. צעק. הוא השתיק את הנהג, ירד מהאוטובוס ונעמד ליד אחי. פתאום משום מקום, נהג האוטובוס שהיה לפני רגע דומם מנוע נתן גז בעוצמה אדירה, דרס את אחי ופצע אותו בכתף. האצבעות שלו נתפסו מעוצמת המכה ויש לו קרע בכתף. הבחור הצליח לשחרר את האצבעות ועף אחורה. הוא סיפר לי שראה פיגוע מול העיניים שלו וראה את אחי על הרצפה, גמור ובמשך שלושה ימים הוא בטראומה. אני אעשה הכל שידעו שזה היה פיגוע. אנחנו נעשה את הכל להגיע לחקר האמת. זה לא פשוט בגלל לעכל את זה".

בני משפחת לוי שיושבים שבעה בבית המנוח באשדוד הבטיחו כי הם לא ינוחו ולא ירגעו עד שהאמת תצא לאור. יוסף לוי מספר על אחיו: "היום אנחנו מגלים על אחי דברים נפלאים שלא ידענו. היה לנו אח מיוחד שהחזיק ישיבה, בית תמחוי ובית כנסת. הוא עזר לכל האנשים באשדוד. כולם באו להתייעץ איתו ולהיעזר בו בעת צרה. אנשים מגיעים לשבעה ומספרים לנו דברים שעשה כאן למען הזולת. אנחנו נעשה כמה שיותר רעש, לא נרפה מזה. יש פה משפחה וילדים שצריכים להבין שהיה פה רצח, פיגוע ולא תאונה. צריך לחקור את זה כמו שצריך ואת העדים שהיו בשטח ולא לטאטא את זה מתחת לשטיח".

 

דוד לוי הי"ד | צילום באדיבות המשפחה
דוד לוי הי"ד | צילום באדיבות המשפחה
מקום הדריסה | צילום מסך
מקום הדריסה | צילום מסך
פינוי ממקום הדריסה | צילום מסך
פינוי ממקום הדריסה | צילום מסך
כרזה באדיבות ישיבת שובה ישראל
כרזה באדיבות ישיבת שובה ישראל

 

בדוק גם

הרב דניאל עשור

קורונה, משיח, גאולה: סדר עולמי חדש?

הרב דניאל עשור בדרשותיו על הסדר העולמי החדש', הבונים החופשיים, האילומינטי ומסדר הישועים בוותיקן. מהם …