מבזקים
דף הבית / חדשות / השר פרץ: "ממשלת אחדות היא צו השעה וכל רגע שהיא לא קמה זה הפסד גדול לעם ישראל"

השר פרץ: "ממשלת אחדות היא צו השעה וכל רגע שהיא לא קמה זה הפסד גדול לעם ישראל"

שר החינוך פרץ בטקס פרס השר לתרבות יהודית: "ממשלת אחדות היא צו השעה וכל רגע שהיא לא קמה זה הפסד גדול לעם ישראל. בימים הקרובים אפעל ככל הניתן לסייע ולגשר על הפערים בין ראש הממשלה נתניהו לבין בני גנץ"

אהרון קלפה | ז' בתשרי תש"פ | יום ראשון 6 באוקטובר 2019 | מערכת ישראל ניוז

בטקס הוקרה לזוכי פרס שר החינוך לתרבות יהודית שהתקיים הערב אמר שר החינוך פרץ: "בין כֶּסה לעשור, וּלאחר כל-כך הרבה שיח מיותר של פלגנות, כמה טוב להתברך ביצירה מחברת מאין כמוה. "התורה כולה נקראת שירה", שכּן, במחלוקות הרבות, שאיפיינו את עולם התורה מאז ומתמיד- לא רק שיש מקום לגיטימי לכל דעה, אלא שדווקא הגיוון משביח אותן. העושר הססגוני שהתברכנו בו, הוא שהופך את הפסיפס הישראלי והיהודי לכל־כך מיוחד, עשיר ועוצמתי".

בעניין איחוי הקרעים בחברה הישראלית לאחר הבחירות, אמר השר: "אני מייחל ומתפלל לכך, שהדבק המלכד אותנו סביב היצירות הנפלאות, שיצאו תחת ידיכם, ימצא את ביטויו גם בשיח היום-יומי: בכּנסת – ובבית הכנסת; בתקשורת וברשתות החברתיות, ושנשכיל להעדיף את המחבר על המפריד".

בעניין המגעים לממשלת אחדות, אמר: "האחדות היום היא צו השעה. כמי שמכיר את שני האישים היטב, ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני גנץ יכולים לעבוד יחד ולהתכונן יחד מול משימות ואתגרים ביטחוניים, מדיניים וכלכליים. ממשלת אחדות היא צו השעה וכל רגע שהיא לא קמה זה הפסד גדול לעם ישראל. בימים הקרובים אפעל ככל הניתן לסייע ולגשר על הפערים מתוך היכרות אישית והערכה גדולה לפועלם".

לסיום אמר, "כמו שאנחנו יודעים לעמוד הערב ולחבר בין התרבות היהודית למציאות הישראלית, לתפור חיבור עדין בין היהודי לישראלי – כך צריך גם להיות במציאות הפוליטית. לבנות גשר שיחבר בין הצדדים השונים. זו משימה לא פשוטה אך היא אפשרית. אני יודע, שבמציאות הנוכחית זה נשמע קצת אוּטוֹפִּי, אבל איך כתב וְשר ישי ריבו? – הכל אפשר רק אם נרצה, המחפש תמיד מוצא, גם אם הוא נמצא אי שם, הרחק בקצה".

 

צילום: חורחה נובומינסקי
צילום: חורחה נובומינסקי
צילום: חורחה נובומינסקי
צילום: חורחה נובומינסקי
צילום: חורחה נובומינסקי
צילום: חורחה נובומינסקי

בדוק גם

המכון הישראלי לדמוקרטיה

"הרחיבי מקום אהלך": הגידול המבורך של הציבור החרדי הביא למצוקת דיור קשה

כיום, מצוקת הדיור של האוכלוסייה החרדית בישראל היא בגדר של פצצה מתקתקת ויש לכך הרבה …