מבזקים
דף הבית / חדשות / נשיא המדינה בערב חוג התנ"ך: "השיבנו ה' אליך ונשובה, חדש ימינו כקדם"

נשיא המדינה בערב חוג התנ"ך: "השיבנו ה' אליך ונשובה, חדש ימינו כקדם"

נשיא המדינה ארח הערב את חוג התנ"ך ה-27 של מיזם 929 אשר עסק בנושא חדש ימינו כקדם, על האמונה בהתחדשות אישית ולאומית. הנשיא אירח את הסופר אלי עמיר והסופרת אמונה אלון

שלום שי גיחז | ז' בתשרי תש"פ | יום ראשון 6 באוקטובר 2019 | מערכת ישראל ניוז

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח הערב (יום א') את חוג התנ"ך ה-27 של מיזם 929, המציע קריאה קבועה בתנ"ך מזווית חברתית ישראלית. באירוע השתתפו הרב בני לאו מראשי מיזם 929, הסופר אלי עמיר, הסופרת אמונה אלון ונציגי עמותת אור למשפחות שכולות.

בדבריו התייחס הנשיא לפסוק, "השיבנו ה' אליך ונשובה חדש ימינו כקדם" (איכה ה', כ"א) ואמר כי: "זהו פסוק רווי תקווה ואמונה ביכולת שלנו לשוב ולהתחדש כפרטים וכעם. אבל רק לכאורה. יופיו של הפסוק הזה הוא בתנועה שלו רצוא ושוב." עוד אמר: "מה פירוש לחדש כקדם? איך אפשר להתחדש כך, כשחוזרים אחורנית? התשובה לדעתי היא שרק כך אפשר להתחדש. רק מתוך העמקת שורשים באדמה. רק מתוך האחיזה האיתנה, אפשר לבנות בניין חדש. בלי ה'קדם' אין סיכוי לחדש וזה נכון במישור הפרטי ובמישור הלאומי גם יחד. כפי שהחידוש, הוא 'כקדם' גם סודה של התשובה, הוא ביכולת שלנו, אלא לשוב. לחזור. לגעת ביסודות. להאמין שהתמימות אפשרית".

בסיום דבריו אמר הנשיא: "בפתח השנה הזו אנחנו חווים יחד רוחות של שינוי גם בשדה הלאומי. אחרי שתי מערכות של בחירות מתישות וקשות, נראה שימים חדשים באים עלינו, וגם אם עדיין לא ידוע מה הם מביאים איתם אנחנו כבר רואים ומנחשים את השינוי, ואת התנועה. מה שהיה ככל הנראה לא יהיה. נכון, לא הכל מושלם ויש לא מעט עיוותים וקשיים המחייבים תיקון. אבל ברגעי משבר ותנועה, עלינו לזכור כי היסודות קיימים, ואיתנים, ועליהם, רק עליהם, אנחנו נבנה את הבניין מחדש. שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולכם".

צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ
צילום: קובי גדעון לע"מ

בדוק גם

המכון הישראלי לדמוקרטיה

"הרחיבי מקום אהלך": הגידול המבורך של הציבור החרדי הביא למצוקת דיור קשה

כיום, מצוקת הדיור של האוכלוסייה החרדית בישראל היא בגדר של פצצה מתקתקת ויש לכך הרבה …