מבזקים
דף הבית / חדשות / המשטרה השיבה את ספרי התורה שנגנבו מבית הכנסת בבני ברק

המשטרה השיבה את ספרי התורה שנגנבו מבית הכנסת בבני ברק

במעמד מרגש ובהשתתפות אלפים, השיבה משטרת ישראל את ספרי התורה שנגנבו מבית הכנסת ארחות תורה בבני ברק

אהרון קלפה | י"ז בסיוון תשע"ט | יום חמישי 20 ביוני 2019 | מערכת ישראל ניוז

האירוע החל ביום שלישי (11/6) כאשר התקבל במשטרה דיווח לפיו בוצעה התפרצות לבית הכנסת ארחות תורה ברחוב רבי עקיבא בבני ברק. במהלך ההתפרצות נגנבו מכספת בית הכנסת ספרי תורה יקרי ערך, בשווי של מאות אלפי שקלים. כמו כן נגרם נזק רב להיכל.

מיד עם קבלת הדיווח, הגיעו למקום שוטרי משטרת ישראל, אשר החלו בחקירת האירוע באמצעות צוות חקירה מיוחד. החקירה שנוהלה באינטנסיביות על ידי צוות החקירה המיוחד של מרחב דן, כללה שימוש באמצעים סמויים ויכולות מתקדמות שהביאו ביום ראשון (16/6) למעצר חשודים. החשודים נעצרו לאחר מצוד מתוכנן בקפידה של המשטרה, של יחידות מג"ב וצה"ל.

עם התפתחות החקירה, הצליחו חוקרי המשטרה כבר באותו היום בו נעצרו החשודים, להתחקות אחר מיקום ספרי התורה הגנובים. תוך זמן קצר הגיעו עשרות בלשי המשטרה, לוחמי מג"ב וחיילי צה"ל לכפר עקרבה הסמוך לשכם ובמהלך חיפוש במקום איתרו את 4 ספרי התורה שהוסלקו בדיר כבשים.

אמש (ד'), במעמד מרגש במיוחד ובגאווה גדולה, החזירו שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול את ספרי התורה לבית הכנסת בעיר והשתתפו בתהלוכת הכנסת הספרים במעמד רבנים, נציגי העיר ואלפי משתתפים.

אנשי הקהילה החרדית בבני ברק הודו לשוטרים על שהחזירו את ספרי התורה הגנובים ואמרו: "נבקש להודות מקרב לב ולשים על ראש שמחתנו את משטרת ישראל, שוטרי תחנת בני ברק ולוחמי מג"ב, שפעלו באומץ לב וגבורה. הם היו איתנו כאן בצרתנו וכעת הם איתנו בשמחתנו".

מעצרם של החשודים, בשנות ה 20 לחייהם מירושלים, שכם וכפר עקרבה, הוארך על ידי בית משפט השלום בת״א, עד היום(ה) והמשטרה תבקש את הארכת מעצרם.

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בפעילות זו חשיבות רבה שכן מעבר לערכם הכספי של הספרים מדובר בערך דתי וסמלי גבוה מאוד. משטרת ישראל רואה בחומרה כל פגיעה ברכוש בעל חשיבות דתית ללא הבדל בין הדתות במדינה. המשטרה, יחד עם גופי הביטחון הנוספים תעשה הכל בכדי למצות עם העבריינים את הדין".

צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: דוברות משטרת ישראל

בדוק גם

צילום באדיבות עטרת אבות

"בזכותם אנחנו כאן ואנחנו כאן בשבילם"

כשמדובר בקשיש דתי או חרדי, שמירה על אורח החיים הדתי הוא פרט חשוב ביותר לדייר …