דף הבית / חדשות / פעילי דאע"ש נעצרו הלילה בעזה על ידי הזרוע הצבאית של החמאס

פעילי דאע"ש נעצרו הלילה בעזה על ידי הזרוע הצבאית של החמאס

פרסום ראשון: הלילה במהלך חילופי אש ברצועת עזה, נעצרו מספר פעילי דאע"ש על ידי הזרוע הצבאית של חמאס

רפאל חיון | י"ז בסיוון תשע"ט | יום חמישי 20 ביוני 2019 | מערכת ישראל ניוז
מקור: בטחון שדה בשיתוף מנחם גידה ופואד סאלמה

סמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר הגיעו חבורה של אנשי ארגון הטרור דאע"ש, עם מספר רכבים למערב נוסיראת.
מטרתם הייתה להמשיך במה שנכשלו אותם שני פעילים שכבר סיפרנו לכם עליהם בתחילת השבוע, בחשד שניסו לשגר רקטות של טווח בינוני לשטח ישראל.

אותה חבורה התגלתה בעת ניסיון פריצה למחסן רקטות, השייך לגדוד אל קודס, הזרוע הצבאית של הג׳יאהד האיסלאמי, על ידי חברי הארגון. באותו רגע החלו יריות לכיוון פעילי דאע"ש אשר השיבו באש למקורות הירי. זמן קצר לאחר מכן, כ-15 דקות לערך הגיעו אנשי הזרוע הצבאית של חמאס והקיפו את החבורה שנאלצה לזרוק את נשקיהם ולהיכנע. אנשי החמאס עצרו את החשודים שהם כאמור פעילי ארגון הטרור דאע"ש והעבירו אותם למתקני חקירה.

שוב ניסיון לגנוב רקטות על מנת לשגר לישראל סוכל, הפעם על ידי הג׳יאהד האיסלאמי בשיתוף פעולה עם החמאס.

על פי דיווח, ראש המודיעין הפלסטיני האלוף מאג׳ד פרג׳ מעורב באופן ישיר במתן הנחיות לגניבת טילים מגדודי אל קודס, הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הג׳יהאד האיסלאמי וביצוע ירי לעבר ישראל.

תפיסת שני פעילים סלפים בעת ניסיון לגנוב טילים מגדודי אל קודס/הג׳יהאד האיסלאמי במטרה לבצע ירי לעבר שטח ישראל ולפגוע בפעולות להסרת המצור על הרצועה: מקורות חשפו לאתר החדשות ספד ניוז כי זאקי אל-סקני עומד מאחורי הכוונת פעילים סלפיים לגניבת טילים/ רקטות מגדודי אל-קודס ולבצע ירי לעבר ישראל תמורת 10,000 דולר.

המקורות הוסיפו כי מטרותיו של אל-סקני הן מתן הצדקה לישראל לתקוף ברצועה ולפגוע בבכירים ופעילי ההתנגדות, במיוחד בגדודי אל-קודס הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הג׳יהאד האיסלאמי. כמו כן מטרתם היתה לחבל ולפגוע במהלכים להסרת המצור מעל הרצועה, ומתן הזדמנות לישראל להתחמק מההסכמות/ מההתחייבויות. בנוסף, מטרתם היתה לגרום מבוכה לפלגי ההתנגדות ברצועה.

עוד ציינו המקורות את שמותיהם של שני הפעילים הסלפיים שנורו ביום א', נעצרו לאחר מכן ונחקרו: הישאם אבו מודין, ומוחמד שחאדה נווירי המשתייכים לפלג הסלפי שנתפסו בעת ניסיון לגנוב טילים מגדודי אל-קודס וזאת כאמור תמורת סכום בסך 10,000 דולר.

אותם מקורות יודעי דבר חשפו כי אל-סקני קיבל הנחיות בעניין ביצוע ירי הנ״ל על ידי מנגנוני המודיעין הכללי של הרשות הפלסטינית ובאופן ישיר מראש המודיעין הפלסטיני מאג׳ד פרג׳ מטעם הרשות הפלסטינית.

 

פעילי דע"אש ברצועת עזה
פעילי דע"אש ברצועת עזה
תפיסת פעילי דע"אש בידי החמאס
תפיסת פעילי דע"אש בידי החמאס

בדוק גם

באדיבות המצלם

נגיף הקורונה | מאות לוחמים ושוטרים סגרו הבוקר את העיר בני ברק

בני ברק סגורה ומסוגרת: מאות לוחמי צה"ל ושוטרים סגרו הבוקר את הכניסה לעיר, אין יוצא …