מבזקים
דף הבית / חדשות / חשד לטרור הצתות בישובי גב ההר בשומרון

חשד לטרור הצתות בישובי גב ההר בשומרון

גל ההצתות בשומרון התחיל היום סביב היישוב אלון מורה-שכם, המשיך ליד בסיס החטיבה ומשם הצתה גדולה סביב היישוב יצהר. האם אנו בדרך לטרור הצתות קבוע ביהודה ושומרון, בדגש על ישובי גב ההר?

גילעד הדרי | י"ג בסיוון תשע"ט | יום ראשון 16 ביוני 2019 | מערכת ישראל ניוז

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר: "לצערי נראה שטרור ההצתות התפשט מעוטף עזה לשומרון. אנחנו דורשים מכוחות הצבא השב"כ והמשטרה, להדרש לדבר הזה ללכוד את המציתים ואני קורא לבית המחוקקים להחמיר את הענישה על הצתה כך שהדבר הזה יהפוך ללא משתלם בשום צורה.  אין דבר עצוב יותר מלראות את אדמתנו נשרפת. ואנחנו לא מתכוונים לעמוד מהצד ולהמשיך להביט בשנים של עבודה קשה בחקלאות ובכלל יורדות לטמיון".

עוד אמר דגן: "לא נסכים שהשומרון יהפוך לעוטף עזה 2. הדרישה היא להקים יחידה מיוחדת שתעסוק בלכידת  מחבלי ההצתות, כפי שידעו להקים יחידה שעוסקת באירועי תג מחיר, המדינה יכולה וחייבת להקים יחידה כזו לפני שלא תישאר אדמה לא חרוכה ביו"ש"

דובר כב"ה מחוז יו"ש: "ארבעה צוותי כיבוי בסיוע מיכלית, פעלו בשריפת קוצים שהתפתחה בסמוך ליצהר בשומרון. לוחמי האש פעלו לבלום את התקדמותה. הוזנקו רביעיית מטוסי כיבוי מטייסת אלעד".

תושב הישוב יצהר מסר: "מדובר בשריפה שהתחילה ככל הנראה בתאי זבל בכפר עינבוס הסמוך והתפשטה ליישוב יצהר. יש לציין שהשריפה עוד לא הסתיימה סופית".

שריפה ליד בסיס חטיבת שומרון. צילום: מועצה אזורית שומרון
שריפה ליד בסיס חטיבת שומרון. צילום: מועצה אזורית שומרון
שריפה ליד בסיס חטיבת שומרון. צילום: מועצה אזורית שומרון
שריפה ליד בסיס חטיבת שומרון. צילום: מועצה אזורית שומרון

בדוק גם

צילום | און הגר

אילת: פסטיבל ישרוטל קלאסיקאמרי 2020 יוצא לדרך

מסורת פסטיבל ישרוטל קלאסיקאמרי ממשיכה, זו השנה ה-22 וגם השנה ייערך הפסטיבל בשיתוף תזמורת סימפונט …