מבזקים
דף הבית / חדשות / ארגון קבלני הנגב הכשיר את הקורס הראשון לעוזרי בטיחות באתרי בנייה

ארגון קבלני הנגב הכשיר את הקורס הראשון לעוזרי בטיחות באתרי בנייה

בעקבות כניסתו לתוקף של חוק המחייב הצבת עוזרי בטיחות באתרי בנייה, הסתיים השבוע קורס עוזרי בטיחות למנהלי עבודה

אהרון קלפה | כ"ט באייר תשע"ט | יום שני 3 ביוני 2019 | מערכת ישראל ניוז

מדובר בקורס הראשון של ארגון קבלני הנגב בשיתוף עם מכללת שבירו. הקורס מהווה חלק משורת יוזמות ארוכה של ארגון קבלני הנגב להגברת הבטיחות באתרי בנייה. השבוע עם כניסתו לתוקף של הוראת החוק המחייבת הצבת עוזרי בטיחות באתרי בנייה, קוראת הנהלת הארגון לקבלנים באזור הדרום, לפעול ליישום החוק ולהכשיר את העובדים בין השאר באמצעות קורסים מקצועיים.

כך למשל, הסתיים השבוע הקורס הראשון להכשרת עוזרי בטיחות למנהלי עבודה ב"מכללת שבירו" וכבר בחודש הקרוב צפוי להיפתח קורס נוסף לממונה בטיחות עבור הנדסאים ומהנדסים.

יו"ר ארגון קבלני הנגב, אלי אביסרור, אמר: "כשמדובר בחיי אדם, אסור שנושא הבטיחות יירד לרגע מסדר היום. עובדי הבנייה, הקבלנים והמהנדסים הם הלב הפועם של ענף הבנייה ושל המשק הישראלי. אנחנו מחוייבים להכשיר את כל העוסקים בענף אותם ולחזק את המודעות לנושא הבטיחות."

הקורסים וההכשרות החדשות בתחומי הבטיחות הם חלק משורה של פעולות של ארגון קבלני הנגב, להעלאת המודעות נושא הבטיחות בענף הבנייה. כך למשל, בשבוע שעבר (יום ה' ה-23/5), הופסקה העבודה באתרי הבנייה בנגב למשך 4 שעות שבמהלכן הגיעו נציגי הארגון לאתרי הבנייה והעבירו מפגשי הדרכה והסברה בתחום הבטיחות יחד עם חידוד נהלי העבודה.

מנכ"ל ארגון קבלני הנגב, צביקה ליבנה, אמר: "האחריות על ביטחון העובדים מוטלת עלינו הקבלנים, על המדינה וגם על העובדים. אני קורא לכל העוסקים בענף הבנייה בדרום לפעול במלוא האמצעים להכשרת עוזרי בטיחות והצבתם בהקדם באתרי הבנייה. מדובר בצעד חשוב ומשמעותי לטיפול בכל נושא הבטיחות".

צילום באדיבות קבלני הנגב
צילום באדיבות קבלני הנגב
צילום באדיבות קבלני הנגב
צילום באדיבות קבלני הנגב
צילום באדיבות קבלני הנגב
צילום באדיבות קבלני הנגב

בדוק גם

נוי פארג' יו"ר הסטודנטים במרכז פרס

נגיף הקורונה | מי מטפל במצוקת הסטודנטים בישראל?

לא רק השכירים והעצמאים נפגעו בגלל עסקים סגורים והסגר ארוך זמן. גם הסטודנטים קובלים על …