מבזקים
דף הבית / חדשות / ח"כ משה גפני: "ליברמן מתכוון להפיל את נתניהו על רקע פרסונלי, חוק הגיוס הוא רק תירוץ"

ח"כ משה גפני: "ליברמן מתכוון להפיל את נתניהו על רקע פרסונלי, חוק הגיוס הוא רק תירוץ"

ח"כ משה גפני, יהדות התורה התראיין לתוכנית בחצי היום עם ליאת רגב, כאן רשת ב' ואמר: "חוק הגיוס הוא תירוץ ברור לחלוטין. ליברמן לא מתכוון לזה, הוא מתכוון למשהו אחר לחלוטין"

שמעון לוי | כ"א באייר תשע"ט | יום ראשון 26 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז

מדבריו של ח"כ גפני: "אין שום הצעה שאני מכיר שהתגבשה אצלנו. לבוא פתאום עם מן דיקטטורה כזאת של ליברמן, ולהגיד 'מה שהיה זה מה שיהיה', הרי הוועדה לא דנה בכלל בחוק הזה. זה נכון שאנחנו תמכנו בזה, בגלל שאמרנו שאנחנו נעשה את השינויים לקראת הקריאה השנייה והשלישית שלא יעבור המועד של הבג"ץ.

זה מה שאמרנו, אמרנו שנעשה שינויים. פתאום הוא בא ואומר 'לא בא בחשבון, מה שהיה בקריאה הראשונה זה מה שיהיה', הוא פשוט לא רוצה את נתניהו לכן הוא גם פרש לפני כמה חודשים, לא היה הסיפור של חוק הגיוס, היו שם סיפורים אחרים לגמרי, הוא לא רוצה אותו כראש ממשלה.

חוק הגיוס הוא תירוץ ברור לחלוטין. ליברמן לא מתכוון לזה, הוא מתכוון למשהו אחר לחלוטין. אלא מה הוא לא יכול להגיד שהוא הולך נגד ממשלת ימין בראשותו של נתניהו כיוון שבוחריו הם אנשי ימין, אז הוא אומר כל הזמן 'אני לא אצביע למישהו אחר' ו-'אני לא אמליץ על מישהו אחר, רק על נתניהו', כשבסופו של דבר הוא מתכוון להפיל אותו, זאת האמת ואין בלתה.

אין מציאות כזאת שמחוקקים חוק, במיוחד לא חוק רגיש כל כך עם הרבה מאוד נושאים, לא יכול להיות דבר כזה שמחוקקים חוק ואומרים מראש, מה שהיה בקריאה הראשונה בכנסת הקודמת זה מה שיהיה עכשיו.

הוא לא רוצה את נתניהו כרה"מ נורא פשוט, אין פה הרבה לדון, הרי אחרת למה הוא עושה את זה?
"האם זה על רקע פרסונלי שהוא לא רוצה את נתניהו? כן, התשובה ברורה, אני מכיר את הדברים האלה, פתאום הוא גם אומר שהוא הולך רק עם ממשלת ימין, אבל אם אנחנו נהיה בממשלת ימין אנחנו נדרוש מדינת הלכה. מעולם לא עלה על דל שפתינו או מחשבתינו לעשות פה מדינת הלכה, בקושי אנחנו מדברים על סטטוס קוו".

אתם לא רוצים מדינת הלכה?
"לא, ממש לא, אם היינו רוצים זה היה באחד מההסכמים הקואליציוניים שלנו, זה רק במוחו הקודח. אבל הוא עושה את זה בכוונה, איך הוא יגיד שהוא לא רוצה ממשלת ימין? הוא יגיד שאם החרדים יהיו שם הם ידרשו מדינת הלכה.
אז למה הוא המליץ על נתניהו לראשות הממשלה? בגלל שהבוחרים שלו הם אנשי ימין, הוא לא יכול שלא להמליץ על נתניהו, והוא גם לא יכול עכשיו לומר ברוב חוצפתו שגם עכשיו הוא ימליץ על נתניהו, מה זה ימליץ על נתניהו? הוא מפיל אותו, הרי הוא גורם לכך. אם הוא היה מתנהל נורמלי הוא היה צריך לבוא ולהגיד תהיה ועדה כמו בכל חוק ותדון בכל הנושאים שעומדים בחוק הזה ונגיע להסכמה, לא נגיע להסכמה זה דיון אחר, הוא אומר 'אין דיונים, מה שאמרתי זה מה שיהיה', כאילו שאנחנו נמצאים באיזו מדינת דיקטטורה.

שהוא מחליט איך ייראה החוק, הוא מחליט מה יהיה בקריאה השנייה והשלישית, הוא בכלל לא מדבר עם אף אחד, אפילו לא עם רה"מ, הוא לא מדבר איתנו, שלא ידבר איתנו.

אנחנו לא אוהבים לדבר איתו (עם ליברמן) אחרי מה שהוא אמר, אנחנו פשוט לא ניתן את גבנו לזה שהוא יכה בנו 'הם רוצים מדינת הלכה, מאז חורבן בית שני לא היה מה שאנחנו מקבלים פה' באמת, מאז חורבן בית שני לא היה מישהו שכל נושא של יהדות הוא נגד, כמו ליברמן, זה אולי נכון.

לא שכחתי את יאיר לפיד, יש כנראה תחרות ביניהם, ההבדל בין שניהם זה שיאיר לפיד הוא חילוני והוא מדבר בחילוניות והכול, וליברמן מדבר עם אנשים חרדים שעומדים סביבו, שאני מתבייש בשבילם.

אין מציאות כזאת שיעשו לנו איזה מן טריקים ושטיקים עם ליברמן או שהולכים על החוק, הרי אנחנו לא שינינו את החוק שלו, אנחנו ביקשנו לעשות שינויים שמקובלים כאשר מחוקקים חוק, אם רוצים לעשות טריקים ושטיקים אנחנו לא חלק מהעניין, אנחנו לא חלק מהעניין, באנחנו הכוונה ליהדות התורה לא דגל התורה או אגודת ישראל, אנחנו מתואמים, אגב גם ש"ס באותה עמדה ולמיטב ידיעתי גם איחוד מפלגות הימין באותה עמדה, אף אחד לא רוצה שמדינת ישראל תהיה מדינה שבסופו של דבר לא יהיו בה לומדי תורה, זה לא יכול להיות, אין מציאות כזאת והיא גם לא תהיה.

כל עוד שזה לא נעשה אנחנו לא בעניין מכיוון שאנחנו לא נמצאים בדיקטטורה של ליברמן ועם האינטרסים הפרטיים שלו נגד נתניהו.

אנחנו לא רוצים בחירות בגלל שזה סתם דבר לא משמעותי, הוא לא הולך לשנות באופן דרמטי את מה שקורה כאן, הוא גם עולה הרבה כסף מיותר לחלוטין ולכן אנחנו לא רוצים בחירות, אנחנו לא מפחדים מבחירות.
אנחנו לא רוצים ללכת לבחירות ואנחנו הולכים לבחירות בגלל סיבה אחת בגלל שליברמן לא רוצה את נתניהו, נקודה, לכן הוא פרש לפני כמה חודשים, לכן הוא עושה את כל הדברים האלה עכשיו, הרי אם הוא היה רוצה חוק גיוס הוא היה צריך לדבר ולא להצהיר הצהרות לתקשורת ובזה לגמור את העניין. לא היה דבר כזה, מעולם לא ביקשנו מדינת הלכה, הוא המציא את זה במוחו הקודח.

אז אם לא חוק הגיוס אז הוא ימצא משהו אחר, יש לו הרבה סיבות למה הוא לא נותן לממשלת נתניהו לקום, הסיבה האמיתית היא לא אנחנו, אנחנו פשוט הפכנו להיות תרנגול הכפרות שלו".

לראיון המלא: https://soundcloud.com/kan-bet/4b0mepv317gh

ערוץ הכנסת
ערוץ הכנסת

בדוק גם

ויקיפדיה: Amos Meron

מכון ויצמן: חומרים קוטלי נגיפים ישמשו תרופות למחלות נגיפיות

חומרים קוטלי נגיפים שהתגלו בחיידקים עשויים לשמש תרופות חדשות למחלות נגיפיות. בימים אלה, נבחנת יכולתם …