מבזקים
דף הבית / חדשות / רואה חשבון למבקרי מס הכנסה: "התכוונתי לרשום היום עוד לא סיימתי את המע"מ"

רואה חשבון למבקרי מס הכנסה: "התכוונתי לרשום היום עוד לא סיימתי את המע"מ"

מבקרי מס הכנסה שיצאו במבצע לביקורת ניהול ספרים בכפר סבא ובסביבה, נתקלו בשלל תירוצים: "אני הייתי בפנים, הסתובב לי הראש, זה לא היום שלי, לא מרגישה טוב, יום שישי יש קצת לחץ, כנראה פספסתי לקוח אחד וזה מתאים לעודף שיש בקופה, לא הספקתי להוציא את החשבונית מכיוון שלא הספקתי לסדר את הדוכן"

אהרון קלפה | כ"א באייר תשע"ט | יום ראשון 26 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז

מבקרי מס הכנסה שיצאו למבצע ניהול ספרים נתקלו במקרים אלו ונוספים בערים כפר סבא, רעננה והוד השרון. המבצע, נוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה כפר סבא והתקיים ביום שישי. המבצע כלל 66 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 22% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

קניית ביקורת בדוכן לממכר תכשיטים בקניון, לא תועדה בספרי העסק, ויתר על כן בביקורת הספרים נמצאו ליקויים רבים בהתנהלות בעל העסק. תשובתו המפתיעה משהו של בעל העסק היתה: "אני מכניס כסף לכיס לפעמים או פורט כי גנבו ממני 5 פעמים כבר, אני רושם את כל התקבולים." לאחר ספירת הקופה  של דוכן למכירת מאפים, התברר שלא נרשמו כל ההכנסות מיום הביקורת. בעל הדוכן נימק ואמר: "מצטער שכחתי, היה לי פיק כזה של עבודה והתכוונתי לרשום אחרי שירד הפיק בעבודה". בביקורת שנערכה במשרדו של רואה חשבון נמצאו הכנסות בסכום של 14,000 ₪, עבור שכירויות ושירות שניתן ללקוחותיו, שלא נמצא רישום בגינם. תשובתו ה"מלומדת" של רואה החשבון היתה: "התכוונתי לרשום היום, עוד לא סיימתי את המע"מ".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

בדוק גם

הרב דניאל עשור

קורונה, משיח, גאולה: סדר עולמי חדש?

הרב דניאל עשור בדרשותיו על הסדר העולמי החדש', הבונים החופשיים, האילומינטי ומסדר הישועים בוותיקן. מהם …