מבזקים
דף הבית / חדשות / נמל אשדוד מתייעל: קליטה של ציוד מכני בשווי של כ- 19 מיליון ש"ח

נמל אשדוד מתייעל: קליטה של ציוד מכני בשווי של כ- 19 מיליון ש"ח

נמל אשדוד קלט כלי ציוד מכני חדשים ומשופרים מבחינה טכנולוגית בעלות של כ-19 מליון שקל. הדבר יאפשר הגדלת התפוקות, צמצום תקלות ומתן מענה רציף

אהרון קלפה | ט"ז באייר תשע"ט | יום שלישי 21 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז

ביום חמישי האחרון (16.5) נערך טקס לקליטת 15 מלגזות חדשות נערך בשבוע שעבר בום חמישי. את המלגזות החדשות רכשה חברת נמל אשדוד בסכום כולל של כ-19 מיליון שקל, לצורכי ייעול תהליכים תפעוליים בנמל.

סך הכל נרכשו 8 מלגזות מסוג '16 טון' שעתידות להחליף את צי המלגזות הקיים של 12 טון, וכן 7 מלגזות מסוג 'מכולנוף'. המכולנוף משמש לשינוע מכולות עד 45 טון בשטחי הנמל, ומגיע לגובה של 5 מכולות. כיום קיימים בנמל כ-11 'מכולנופים', כמחציתם מיועדים לגריטה ובמקומם יכנסו הכלים החדשים.

המכולנופים החדשים מצוידים במערכת הנקראת SOLAS) Safety of life at sea), השוקלת את המכולה לפני ובמהלך השינוע ומאפשרת חיבור למערכת ה-TOS של הנמל. המכולנופים החדשים בעלי מערכות בטיחות מהמתקדמות ביותר, לשמירה מירבית על המפעיל וסביבתו. המכולנופים עונים על דרישות מחמירות לשמירה על איכות הסביבה ומצמצמות את פליטת גזי החממה וה-CO למינימום האפשרי, וכן מערכות לשיפור אמינות המאפשרות עבודה גם בעת תקלות.

לצד המכולנופים, רכשה חברת נמל אשדוד גם מלגזות מסוג 16 טון, העתידות להחליף את צי מלגזות ה-12 טון, ולשפר משמעותית את ביצוע ומרחב הפעולות האפשריות. למלגזות 16 טון מפרט ייחודי המותאם לצרכי התפעול של הנמל, ומאפשר עבודה קלה ונוחה לגלילי פלדה, ללא צורך בהמתנה להחלפת הפין. מדובר בייעול משמעותי בתהליך העבודה, וזאת הודות למבנה הקלשונים המיוחד. במלגזות הותקנו מערכות לצמצום זיהום האוויר לצד מערכות כיבוי אש מתקדמות.

המלגזות נרכשו מחברת Kalmar השוודית, המספקת פתרונות לציוד ייעודי לשינוע מטענים כבדים עבור חברות שונות בחרבי העולם. עלות כל 'מכולנוף' כ-450,00 יורו, ו-200,000 יורו לכל מלגזה מסוג 16 טון.

מנכ"ל חברת הנמל יצחק בלומנטל: "השיפורים הטכנולוגים המצויים במלגזות החדשות יאפשרו שיפור תפעולי הן מבחינת ביצוע והן מבחינת נוחות ובטיחות העובדים. בניין הכוח של נמל אשדוד מתחזק כחלק מההכנה לתחרות. חידוש הצי יעלה את זמינות הכלים אשר יעניק מענה רציף ללקוחות, יצמצם תקלות ויגדיל משמעותית את התפוקות."

צילום: יח"ץ
צילום: יח"ץ

בדוק גם

הרב דניאל עשור

קורונה, משיח, גאולה: סדר עולמי חדש?

הרב דניאל עשור בדרשותיו על הסדר העולמי החדש', הבונים החופשיים, האילומינטי ומסדר הישועים בוותיקן. מהם …