מבזקים
דף הבית / חדשות / נמל אשדוד: מהפכה בשינוע המכולות במיזם חדש שיקרא לילה טוב

נמל אשדוד: מהפכה בשינוע המכולות במיזם חדש שיקרא לילה טוב

בשורה ליצואנים וליבואנים: נמל אשדוד ירחיב את שעות הזכאות למענק כספי לשינוע מכולות בערב ובלילה במיזם שיקרא לילה טוב

אהרון קלפה | י' באייר תשע"ט | יום רביעי 15 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז

הבוקר (ד') יחל פיילוט חדש בנמל אשדוד להרחבת מיזם 'לילה טוב'. הפיעלוט מזכה את היצואנים והיבואנים במענק כספי, בעבור שינוע של מכולות מנמל אשדוד בשעות הערב והלילה. מדובר במיזם בראשות משרד התחבורה וחברת נמלי ישראל ובמימונה, ובשיתוף עם חברת נמל אשדוד ומועצת המובילים והמסיעים.

המיזם שהחל לפני מספר שנים נוצר כדי להביא למיצוי מירבי של תשתיות הנמל בכל שעות היממה, וכדי להעניק יתרון תפעולי ליצואנים וליבואנים. כך יצומצם גם צי המשאיות וזמני סבב הובלה יצומצמו ויפחיתו את עומסי התנועה במהלך היום ויצמצמו את זיהום האוויר.

במסגרת הפיילוט, שיימשך מספר חודשים, עד סוף שנת 2019, יורחבו שעות הזכאות למענק בעבור שינוע מכולות מלאות אל הנמלים ומהם. עד כה, ניתן מענק כספי בסך של 100 ש"ח, בעבור שינוע מכולות בין השעות 22:00-5:59 בלבד. הרחבת המיזם כוללת מענק של 60 ש"ח, לשינוע בין השעות 18:00-19:59, ומענק בסך של 80 ש"ח, בין השעות 20:00 בערב לשעה 21:59 בלילה".

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, ציין כי "מדובר בבשורה חשובה לציבור היצואנים והיבואנים. שינוע מכולות בשעות הערב והלילה תורם הן מבחינת התנאים הנוחים הקיימים בשעות אלה, ומהשבוע גם בבחינת המענק הכספי".

מנמל אשדוד נמסר: "חברת נמל אשדוד גאה להמשיך ולהוביל מהפכה בתחום שינוע המכולות, עם תכנית שהוכחה כמיטיבה עם כל הגורמים והיא תמשיך לחתור למציאת פתרונות לשיפור מתמיד של התנהלות רציפה ותקינה של הנמל".

 

צילום: דוברות נמל אשדוד
צילום: דוברות נמל אשדוד

בדוק גם

הרב דניאל עשור

קורונה, משיח, גאולה: סדר עולמי חדש?

הרב דניאל עשור בדרשותיו על הסדר העולמי החדש', הבונים החופשיים, האילומינטי ומסדר הישועים בוותיקן. מהם …