מבזקים
דף הבית / חדשות / ארה"ב מנטרלת סיכונים: מקשיחה ומהדקת את טבעת החנק סביב איראן

ארה"ב מנטרלת סיכונים: מקשיחה ומהדקת את טבעת החנק סביב איראן

לתשומת לב הגנרל קאסם סולימני, מפקד כוח החוץ פילק קודס של משמרות המהפכה האיראנים: בארה"ב כבר ישנן קולות המזהירות אותו שהוא על הכוונת האמריקאית. אם סולימני ייתן הוראה לתקוף את כוחות צבא ארה"ב במזרח התיכון, הוא יחוסל. לא פחות מזה

צביקה נציב | ד' באייר תשע"ט | יום חמישי 9 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז
מקור: נציבנט  https://nziv.net/23328/

הסנטור האמריקאי מרקו רוביו מזהיר את איראן מפורשות: " כתאא'יב חיזבאללה (חיזבאללה עיראק) ו-"אהל אלחק" הם מיליציות שיעיות, חמושים וממומנים ישירות על ידי משמרות המהפכה האיראנים. אם הם יתקפו את אחד מ-50,000 החיילים שלנו הנמצאים בעיראק, או את אחד המתקנים בהם הם שוהים, זה יחשב ולגבנו לא יהיה הבדל, כאילו הותקפו ישירות על ידי איראן".

ככל הנראה, הסנטור האמריקאי קיבל מידע מודיעיני "חם" ומדוייק ביותר, כשנקב בשמות שתי המיליציות השיעיות בעיראק, כאילו הן "המועמדות" לעמוד בראש המחנה התוקף את הכוחות האמריקאים בעיראק, בשליחות האיראנים.

מקורות בעיראק טוענים כי ברגע שנודע למנהיג העליון של איראן האייטולה חמינאי כי שר החוץ האמריקאי מגיע לביקור בזק לעיראק לשיחות עם ראש ממשלתה, הוא שלח מסר מרגיע לאמריקאים שאין לאיראן כל כוונה לתקוף כל כוח אמריקאי באיזשהו מקום על פני כדור הארץ, וכי כל הידיעות בנושא הן לא יותר מניסיונות של אוייבי איראן ללבות את המתיחות  ולסכסך בין שתי המדינות.

שר החוץ האמריקאי שוחח עם ראש ממשלת עיראק בנושא ההכנות האיראניות לקראת החרפת הסנקציות האמריקאיות עליהם, ודרש מהם לא רק לפרק את מערך הטילים הבליסטיים שהם מקימים בעיראק כדי לפגוע בכוחות האמריקאים, אלא גם לשתף פעולה עם הסנקציות ולא לשבור אותן על ידי פעולות עוקפות.

על פי דיווחים ברשתות החברתיות הנושאים שפומפאו שוחח עליהם, בין היתר, עם ראש ממשלת עיראק הם כדלקמן:

לפרק ולהחרים את מערך הטילים האיראנים, שנמסרו למיליציות הנאמנות להם והפועלות על אדמת עיראק. כל מה שלא יפורק ויימסר לממשלת עיראק, יותקף ויושמד על ידי חיל האוויר האמריקאי.

לשתף פעולה עם הסנקציות האמריקאיות על איראן.

רשימה שמית מלאה של כל הפיקוד הבכיר של המיליציה השיעית-עיראקית הגדולה ביותר במדינה, והנאמנה לאיראן, "אלחשד אלשעבי" כדי לאפשר לארה"ב לבחון הטלת סנקציות איראניות אישיות עליהם.

רשימה שמית מלאה של כל חשבונות הבנק שפיקוד משמרות המהפכה האיראנים פתחו בעיראק. כמו כן לציין את סכומי הכסף שבחשבון.

לא לאפשר כל פעילות פיננסית-בנקאית של האיראנים בבגדד.

הגנרל קאסם סולימני מפקד כוח החוץ
הגנרל קאסם סולימני מפקד כוח החוץ
חמינאי שלח מסר מרגיע לאמריקאים
חמינאי שלח מסר מרגיע לאמריקאים
פומפאו עם ראש ממשלת עיראק
פומפאו עם ראש ממשלת עיראק
סנקציות אמריקאיות על איראן
סנקציות אמריקאיות על איראן

בדוק גם

אופק 16

לוויין תצפית אופק 16 שוגר הבוקר לחלל

גאווה ישראלית: ראש מנהל החלל מפא"ת במשרד הביטחון, אמנון הררי: "שיגרנו הבוקר בשעה 4:00 את …