מבזקים
דף הבית / חדשות / ועד עובדי הרכבת הגיש תביעה בסך מיליון שקל נגד ההנהלה והמנהלים

ועד עובדי הרכבת הגיש תביעה בסך מיליון שקל נגד ההנהלה והמנהלים

תביעת דיבה בסך מיליון שקל הוגש אתמול לבית המשפט על ידי ועד עובדי הרכבת, כנגד המנהלים וההנהלה. עו"ד סיגל פעיל: "הנהלת הרכבת והמנהלים התבטאו בשקר של ממש כדי להטעות את הציבור"

אהרון קלפה | כ"ו בניסן תשע"ט | יום רביעי 1 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז

עו"ד סיגל פעיל המייצגת את ועד העובדים, מסרה הבוקר: "אתמול הגשנו, בשם ועד העובדים והעומדים בראשו, תביעת דיבה בסך מיליון ש"ח כנגד הנהלת רכבת ישראל ומנהלים ברכבת שהתבטאו התבטאויות שקר של ממש, מתוך כוונה וידיעה שמדובר בדברים שהם אינם אמת. וזאת כדי להטעות את הציבור לחשוב חשיבה שקרית ומכפישה כנגד ועד עובדי הרכבת והעומדים בראשו. מדובר על האירוע שהיה ביום שישי 12.4 וימים לאחר מכן. אנחנו מצפים מבית הדין לעבודה שיגרום להנהלת הרכבת לתת את הדין על המעשים החמורים שהיא עשתה כנגד עובדיה וכנגד נציגות העובדים".

כתב התביעה שהוגש אתמול 30.4.19 מתייחס לאירועי יום שישי 12.4.19 במסגרתם עצרה הנהלת הרכבת את כל תנועת הרכבות והפיצה לאמצעי התקשורת פרסומיים שקריים, בכוונת מכוון, כאילו ידו של הוועד בהשבתה והכל במטרה להסיט את הדיון מהכשלים והמחדלים הניהוליים של הנהלת הרכבת כפי שעלו באופן חמור וברור בדוח מבקר המדינה ומכשליה הניהוליים היומיומיים.

מתוך כתב התביעה: "הנתבעים מפיצים דברי בלע ופרסומים שקריים בעלי תוכן מסית ופוגעני במכוון וביודעין, כאילו ועד העובדים הוא האחראי לעצירת תנועת הרכבות ביום שישי 12.4.2019 באמתלה שקרית וזדונית שהוביל התחלות של שמונה פקדים, דבר שלא היה ולא נברא, והכל מתוך מטרה ברורה שלא לומר מוצהרת, לגנות את ועד העובדים והעומדים בראשו ולפגוע בתדמיתם ובשמם הטוב בכוונה ממשית לבזות אותם בקרב הציבור הרחב ולהאשימם במסכת שקרים ובדיות. יודגש, כי בענייננו אין עסקינן בפרסומים אשר באו לעולם בתום לב, אלא בפרסומים שקריים אשר פורסמו מתוך ידיעה ברורה של הנתבעים, כי המדובר בפרסומי כזבים".

"כמעשה מכוון ומתכונן מראש, הנתבעים מחד גיסא החליטו מיוזמתם להפסיק את תנועת הרכבות חרף כך שלא הייתה כל סיבה ממשית או מבוססת לקבלת החלטה כאמור, ואילו מאידך גיסא, הנתבעים הטילו אשמה על החלטתם לעצור את תנועת הרכבות על התובעים, תוך שידוע לנתבעים היטב, כי הפרסום משולל יסוד ומשמיץ ומתוך כוונה להזיק לתובעים. ויודגש כי התובעים לא נתנו שום הנחיה או הוראה לאף עובד "להתחלות" או להשבית פעילות כלשהי, לא ידעו על "התחלות" כלשהי ולא אישרו אותה, באופן מפורש או עקיף! התובעים למדו על ההחלטה של הנהלת הרכבת לעצור את פעילות הרכבת, כביכול בגין מחלת פקדים, אך ורק מפרסומי התקשורת ומיד עם הישמע הדבר, התובעים ביצעו את עבודת הנהלת הרכבת ומצאו בעצמם עובדים שיחליפו את מנהל המשמרת החולה שכביכול בגין מחלתו הופסקה כלל תנועת הרכבות".

כתב התביעה מתייחס גם לתיעוד של אדרעי במשואה באותו יום שישי והפצת תמונתה לאמצעי התקשורת.

"תיעודה ופרסום תמונתה באמצעי התקשורת ללא ידיעתה וללא הסכמתה נועדה בראש ובראשונה ליצור מצג שקרי לציבור כאילו הגב' אדרעי נתפסה "בשעת פעולה" במקום האירוע" זאת למרות שיו"ר ההסתדרות ויו"ר איגוד עובדי התחבורה הודיעו מידית לנתבע 1, מר אורי שריר, כי הגב' אדרעי התייצבה במקום ופועלת לשינוי החלטת הנתבעים אשר נוצרה על ידם, לעצור את תנועת הרכבות. אלא שבמטרה לפגוע בתובעים ובמיוחד בגב' אדרעי, הציגו הנתבעים את הגב' אדרעי כאילו נכחה במקום עוד בשעה בה הודיעו על הפסקת תנועת הרכבות וכאילו זאת היה במטרה להורות לעובדים להיות "חולים".

"בהליך מתוזמן ומתוכנן של הנתבעים לייצר משבר מבוים ופיטקיבי שמטרתו להשפיע על דעת הציבור, ביקשו הנתבעים בנוסף להכשיר את הקרקע ליוזמה פוליטית של שר התחבורה לקדם את הצעת "חוק בוררות חובה" שבאופן בלתי מקרי פורסמה של ידו יומיים לאחר עצירת תנועת הרכבות (!!) ביום 14.4.2019".

"פרסומי הדיבה השקריים והמבזים כנגד התובעים פורסמו על ידי הנתבעים במכוון, שכן היה ידוע להם היטב שהמדובר בפרסומים משמיצים ושקריים, אך חרף כך ובמטרה להפוך את התובעים למושא לשנאה בקרב הציבור הרחב, המשיכו הנתבעים לפרסם דיבה באמצעי התקשורת."

במסגרת התביעה מבקשים חברי הוועד: לקבוע כי הפרסומים נשוא תביעה זו מהווים לשון הרע על פי דין. להורות לנתבעים לפרסם התנצלות פומבית על חשבונם ולפרסום תיקון והכחשה בתפוצה בה הפיצו את הפרסומים השקריים וכן במקום ובנוסח שיקבע בית המשפט הנכבד. להורות לנתבעים לשלם לתובעים סך של 1,000,000 ₪. להורות לנתבעים לשלם לתובעים, ביחד ולחוד, הוצאות שכ"ט עו"ד, ולהורות לנתבעים להעביר לתובעים את הקלטות המשואה מיום 11.4.2019 ועד יום 13.4.2019 אשר הוחרמו על ידם.

 

ועד העובדים. צילום: דוברות רכבת ישראל
גילה אדרעי ועד העובדים. צילום: דוברות רכבת ישראל

בדוק גם

אופק 16

לוויין תצפית אופק 16 שוגר הבוקר לחלל

גאווה ישראלית: ראש מנהל החלל מפא"ת במשרד הביטחון, אמנון הררי: "שיגרנו הבוקר בשעה 4:00 את …