מבזקים
דף הבית / חדשות / חטיבת אפרים אבטחה עשרות אלפי מתפללים שהגיעו הלילה לקבר יהושע בן נון בשומרון

חטיבת אפרים אבטחה עשרות אלפי מתפללים שהגיעו הלילה לקבר יהושע בן נון בשומרון

למעלה מ- 12,000 מתפללים נכנסו הלילה בכניסה גדולה לקבר יהושע בן נון בשומרון. דגן: "עם שזוכר לאחר אלפי שנים את מנהיגיו לא ישכח את אדמתו"

גילעד הדרי | כ"ו בניסן תשע"ט | יום רביעי 1 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז

מעל 12,000 בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהושע בן נון שבכפר כיפל חארס בשומרון, בכניסה הגדולה בשנה. ציון יום פטירתו של בן נון, על פי המקורות מתקיים בכ"ו ניסן. כניסת המתפללים היא כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון, בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים.

בין אלפי המתפללים נכנסו גם: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב אליקים לבנון, הרב דודי דודקביץ', ראש מועצת עמנואל אליהו גפני, הרב ישראל אביחי, הרב בניהו שמואלי, הרב דודקביץ, האדמור מקופישניץ, והרב יעקב אדס.

את הכניסה ליוותה חטיבת אפרים שאפשרה למתפללים להיכנס רגלית לכפר ובבטחה.

דגן אמר במקום: "עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר אלפי שנים, לא ישכח את שורשיו ואת אדמתו. וזאת אנחנו מבטיחים. אנחנו תושבי השומרון נהיה כאן על המשמר לשמור על המקומות הקדושים ולשמור על האדמה הזו למען הדורות שיבואו אחרינו". עוד הוסיף דגן: "אני קורא לכנסת החדשה ולממשלה החדשה לקבל כוחות וללמוד מיהשע בן נון מנחיל הארץ, ולהקים ישובים חדשים ולהחזיר את יישובי צפון השומרון שנעקרו".

סגן יובל הרמן, סגן קצין ההגנה המרחבית של חטיבת אפרים, הוסיף ואמר: "מספר פעמים בשנה החטיבה מלווה ומאבטחת כניסה אל הקברים, במטרה שיהיה ניתן להתפלל בבטחה. הכניסות אל הכפר נעשות באופן מרוכז, באבטחה מלאה של לוחמי צה״ל, מג״ב ובשיתוף משטרת ישראל בהערכות ובתכנון מקדים. נמשיך לפעול כדי לאפשר כניסה למתחם קבר בן נון, לצד שמירה על בטחון תושבי הגזרה והמבקרים״.

דגן הודה לאל"מ עידן כץ מח"ט אפרים, לשוטרי מרחב שומרון שהיו שם, ובראשם לרב פקד טקלה למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים ולאלפי המתפללים שהוכיחו כי עם ישראל לא שוכח את עברו.

 

צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי

 

בדוק גם

פתרונות פרסום

הצעות פרסום לעסקים בישראל ניוז

בעלי עסקים המודעה הזאת עבורכם! בישראל ניוז יוצאים בקמפיין לניהול ושיווק לבעלי עסקים: בנייה וניהול …