מבזקים
דף הבית / חדשות / בנימין נתניהו: "העם הכריע בבחירות דמוקרטיות והטיל על כולנו שליחות חשובה לפעול בשמו"

בנימין נתניהו: "העם הכריע בבחירות דמוקרטיות והטיל על כולנו שליחות חשובה לפעול בשמו"

אחרי ההשבעה בכנסת: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו בטקס הרמת הכוסית לרגל השבעת הכנסת ה-21 באולם שאגאל

שלום שי גיחז | כ"ו בניסן תשע"ט | יום רביעי 1 במאי 2019 | מערכת ישראל ניוז

ראש הממשלה בנימין נתניהו הושבע אמש בכנסת ה- 21 ואמר: ״התכנסותה של הכנסת החדשה, הכנסת ה-21, היא שעת חג, והיום שורה עלינו רוח האחדות של העם, שאנו נציגיו. הוא שוב הכריע בבחירות דמוקרטיות, הוא הטיל על כולנו את השליחות החשובה לפעול בשמו ולמענו. אתם רואים מאחוריי את יצירתו המופלאה של אמן דגול, מארק שאגאל. הוא מנציח רגעים גדולים של עמנו, עם שניים מגדולי עמנו, משה רבנו, שהוביל אותנו מעבדות לחירות, אל מעמד הר סיני ולארץ המובטחת, ודוד המלך, שביסס את מלכות ישראל והגן עליה.

אלפי שנים עברו מאז, היו לנו מאות שנים של קוממיות בארצנו, ואחר כך קרוב ל-2000 שנה של נדודים בגלות, של סבל בל יתואר, וזכינו לגאולה מחודשת. אין עם שנלחם על חירותו כפי שנלחם העם היהודי. אין עם שעמד מול מכשולים גדולים כל כך, ויכול היה להם. לא תמיד יכול היה להם, אבל גם כשנכשל לא נשברה רוחו.

אנחנו בכל הדורות הללו נכספנו אל אדמת המולדת ונשאנו תפילה לחזור לציון. חזרנו הביתה חדורי אמונה עמוקה ורוח עזה, והצמחנו מחדש, כאן בקרקע המולדת, את עץ החיים של עמנו. מאין בא כוח החיים הזה? זו שאלה שמעסיקה אותי, בוודאי גם אתכם, ורבים רבים בתוך עמנו – כוח האמונה והתקווה.

רעייתי ואני ראינו עכשיו את כוח החיים הזה במפגש בל-יתואר עם שורדי השואה, שמול הנורא ביותר שפקד בני אנוש גילו כוחות בלתי מוסברים, לא רק של הישרדות אלא של התגברות, וכמובן חגגו, זה היה היום המרטיט ביותר מבחינתם, היום שהם הגיעו לארץ ונגעו באדמת המולדת. כולם כאילו נולדו מחדש. מחר בערב הם ידליקו את משואות הזיכרון ב'יד ושם', במרומי בירתנו ירושלים. כולנו נתרגש איתם שוב.

אבל איזה מרחק, איזה מרחק עברנו מאז ועד היום. זוהי תקופת שיא בתולדות מדינתנו. במובן מסוים זו גם תקופת שיא בתולדות עמנו. עוצמתנו מעולם לא הייתה גדולה יותר. הפכנו את מדינת ישראל לכוח עולמי עולה בביטחון, ביחסי החוץ, בכלכלה, במדע ובטכנולוגיה, בהתפלת מים, בניצול מקורות אנרגיה, ברפואה, במה לא? כוח יצירה אדיר מפעם בנו. אנו שולחים חללית אל הירח, ועל הקרקע אנחנו מפריחים את המדבר. אני מתכוון לא רק מבחינה חקלאית.

לפני ימים אחדים התבשרנו שמתוך 1,000 ערים חדשניות בעולם, מובילות חדשנות, באר שבע שלנו תופסת את המקום ה-180. זה מקום מכובד מאוד, אני מבטיח לכם שהיא תעלה. הטכנולוגיה מגיעה לנגב, ההיי-טק מגיע לנגב, הסייבר מגיע לנגב, ואנחנו פועלים לבצע מהפך דומה בגליל ובכל חלקי ארצנו.

ידידיי, גם בקדנציה הנוכחית של הכנסת נמשיך בתנופת עשייה כבירה, ונוסיף לפעול לטובת כל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל. אנחנו מודעים היטב לכל האתגרים שעומדים לפנינו. אנחנו חיים בסביבה רוגשת, שאינה פוסקת מלרעוש ולגעוש. האביב הערבי, כך קוראים לזה, האביב הערבי לא הגיע לסיומו, וחוסר היציבות הוא דבר שפוקד לא רק את האזור שלנו, אלא שטחים נרחבים מסביבנו. ועם זאת, מול כל האתגרים הללו, אנחנו מצליחים להפיק יש מאין בריתות חדשות ותקוות חדשות, וגם תקווה חדשה ומתעצמת ליחסי שלום, יחסים נורמליים, עם רבים משכנינו הערבים. אני מודע לכל האתגרים שעומדים לפנינו, ואני אומר לכם: בעזרתכם, בעזרת השם, אני בטוח שנוכל להם.

אני מברך אותך שוב, יו"ר הכנסת, על היבחרך מחדש. אני רוצה לברך את חברי הכנסת שנבחרו מחדש, ואת חברי הכנסת החדשים. אני רוצה לברך אתכם בעשייה טובה ופורייה למען העם שלנו ולמען המדינה שלנו. יש לנו מורשת כבירה מאחורינו, יש לנו עתיד נפלא לפנינו. בהצלחה, תודה רבה לכם.״

 

צילום: חיים צח/לע״מ
צילום: חיים צח/לע״מ
צילום: חיים צח/לע״מ
צילום: חיים צח/לע״מ
צילום: חיים צח/לע״מ
צילום: חיים צח/לע״מ
צילום: חיים צח/לע״מ
צילום: חיים צח/לע״מ

בדוק גם

ויקיפדיה: Amos Meron

מכון ויצמן: חומרים קוטלי נגיפים ישמשו תרופות למחלות נגיפיות

חומרים קוטלי נגיפים שהתגלו בחיידקים עשויים לשמש תרופות חדשות למחלות נגיפיות. בימים אלה, נבחנת יכולתם …