מבזקים
דף הבית / חדשות / כך עצרו מסתערבי מג"ב את פעיל הטרור של החמאס שתכנן פיגוע תופת

כך עצרו מסתערבי מג"ב את פעיל הטרור של החמאס שתכנן פיגוע תופת

הותר לפרסום תיעוד המעצר: כך נעצר יחיא אבו דיה על ידי מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל בעסק בו עבד בכפר א-זעיים

אהרון קלפה | כ"ד בניסן תשע"ט | יום שלישי 30 באפריל 2019 | מערכת ישראל ניוז

בהמשך לכתבה שפורסמה בישראל ניוז, הותר לפרסום ביום א' השבוע, דבר חשיפת תשתית הטרור באיו"ש אשר גויסה על ידי פעילי חמאס בכירים מרצועת עזה על מנת לבצע פיגוע תופת חמור בסמוך ליום הבחירות שהתקיים ב- 9 לאפריל 2019.

פעילות מודיעינית של שירות הביטחון הכללי הביאה להיערכות מבצעית מיוחדת של יחידת המסתערבים של משמר הגבול/משטרת ישראל. "מספר שעות לאחר קבלת ההתרעה הבאנו למעצרו תוך ביצוע פעילות מהירה, ממוקדת ומסוערבת. מהחשדות שעלו נגדו ושמאוחר יותר התבררו בחקירה הבנו שמדובר באדם שחייבים לעצור מהר ובכל מחיר". פירט קצין המסתערבים של מג"ב.

לאחר קבלת ההתרעה בדבר מיקומו של הפעיל, נערכו כוחות מג"ב למעצרו בתאריך 31 מרץ 19 בכפר א-זעיים, בעסק בו עבד.

בחקירתו עלה כי אבו דיה עמד בקשר עם פעילי חמאס בכירים ברצועת עזה באמצעות האינטרנט, גויס לפעילות צבאית, הסכים לבצע משימות ולשמש כמפגע מתאבד.

במסגרת קשריו לפעילי החמאס ברצועת עזה, התבקש אבו דיה לרכוש רכב ולשכור מחסן לטובת הכנת רכב תופת וכן לבצע מעקב אחר נקודת פיגוע מיטבית באזור מעלה אדומים, אשר בה ריכוז גבוה של אוטובוסים, אזרחים וחיילים.

אבו דיה עקב אחר הוראות התשתית, ביצע תצפיות על נקודות הומות אדם ודיווח על כך לתשתית אשר בחרה את הנקודה המיטבית תוך העברת הנחיה למימוש הפיגוע באופן מהיר.

כחלק מההכנות לקראת פיגוע ההתאבדות, התבקש אבו דיה ע"י פעילי החמאס מרצ"ע לצלם צוואה בשם הזרוע הצבאית של חמאס. אבו דיה תכנן לצלם עצמו מקריא את הצוואה טרם יציאתו לפיגוע כשהוא עוטה על ראשו סרט של הזרוע הצבאית של חמאס ולשם כך רכש חצובה לצילום.

בימים הקרובים יוגש נגד אבו דיא כתב אישום.

 

אבו
המחבל שנתפס: אבו דיא 

בדוק גם

כוורת

חדשנות חברתית בצל קורונה

הכוורת, ההאב החברתי של ישראל מיסודם של הג׳וינט וקרנות הביטוח הלאומי, קוראת לקהילת החדשנות הישראלית …