מבזקים
דף הבית / חדשות / ברכבת ישראל צופים למיליון נסיעות שיבוצעו עד החג השני של פסח

ברכבת ישראל צופים למיליון נסיעות שיבוצעו עד החג השני של פסח

שקט תעשייתי ברכבת: כ-800 אלף נסיעות בוצעו עד כה בחול המועד, ברכבת צופים כי עד החג השני יבוצעו מיליון נסיעות

אהרון קלפה | י"ט בניסן תשע"ט | יום רביעי 24 באפריל 2019 | מערכת ישראל ניוז

עד היום בצהרים (רביעי) בשעה 13:00 בוצעו ברכבת כ-800 אלף נסיעות במהלך ארבעת ימי חול המועד, וברכבת ישראל מעריכים כי מספר הנסיעות עד סיום הפעילות, בסמוך לכניסת החג שני מחר (חמישי) בערב יגיע למיליון.

משקלול שלושת ימי חול המועד הראשונים עולה כי, ממוצע הנסיעות היומי עומד על מעל 205 אלף  נסיעות ליום. נתון המהווה כ-80 אחוזי תפוסה ביחס לימי חול, אשר עמד בשנת 2018 על כ-257 אלף נוסעים ביממה.

מספר הנסיעות נמוך במעט מממוצע הנסיעות היומי בפסח אשתקד, אשר עמד אשתקד על 220 אלף נסיעות ביום. ברכבת מייחסים זאת למיעוט נוסעים יחסי ביומיים הראשונים של חול המועד, אשר התאפיינו במזג אוויר גשום וחורפי.

ברכבת מציינים כי בניגוד לימי חול, במהלך חול המועד וחגים אחרים, מבוצעות הנסיעות על פני כל שעות היום, ולא בשעות העומס המסורתיות בבוקר ובערב. ולקראת החג נערכו ברכבת ותיגברו קווים מסויימים וכן תחנות רבות ברחבי הארץ במנהלים, דיילים וקופאים.

עומסים נרשמו לאורך כל ימי החג בקו נתב"ג-ירושלים נבון, המופעל בהרצה, עם מעל 40 אלף (40,900) נסיעות שבוצעו מאז תחילת חוה"מ ועד היום (רביעי) בשעה 13:00. מרבית הרכבות בקו זה יצאו בתפוסה מלאה, בכפוף להגבלה על מספר הנוסעים לרכבת. ברכבת ישראל צופים כי מספר הנסיעות בקו יעבור את ה-50 אלף עד סוף חול המועד. מאז תחילת נסיעות ההרצה בקו, בספטמבר האחרון, בוצעו בו קרוב ל-1.25 מיליון נסיעות.

נתון הדיוק עומד על מעל 90 אחוזים, נתון גבוה משמעותית מנתוני הדיוק בשבועות האחרונים, אשר התאפיינו ביחסי עבודה רעועים ושיבושים רבים. ברכבת מקווים כי השקט התעשייתי יישמר, כפי שהורה בית הדין, גם בערב החג שני ובשבוע הבא.

צילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל

בדוק גם

תמונת אילוסטרציה

עצמאים חוששים מסגר שלישי שימוטט את העסק לחלוטין

בזמנים אלו בהם גל שלישי מאיים באופק וסגר רודף סגר, רגע לפני שהם קורסים, בעלי …