מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / לקראת פרסום עסקת המאה: קואליציה עולמית נגד תכנית טראמפ

לקראת פרסום עסקת המאה: קואליציה עולמית נגד תכנית טראמפ

בעקבות הדיווח בוושינגטון פוסט לפיו עסקה המאה לא כוללת מדינה פלסטינית ובעקבות הדלפות נוספות, גוברת ההתנגדות בקהילה הבינלאומית. דיפלומט מערבי: "מדובר בתוכנית חסרת סיכוי"

צביקה נציב | י"ז בניסן תשע"ט | יום שני 22 באפריל 2019 | מערכת ישראל ניוז

מקור: נציבנט https://nziv.net/22406/

ברשות הפלסטינית ובחמאס בוחנים דרכים לטרפד את התכנית האמריקנית המתקרבת, באמצעות צעדים מדיניים והגברת ההתנגדות לישראל בשטח.

עסקת המאה מציגה נאיביות, שכן שיפור החיים של הפלסטינים איננו מעניין במיוחד את יו”ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס ואת צמרת הרשות הפלסטינית. מבחינתם, עסקת המאה של טראמפ היא “הסיוט הגרוע ביותר של הפלסטינים” והתכנית נפסלה מראש על ידם, מבלי ששמעו אפילו את פרטיה. מחמוד עבאס אמר לפני כמה ימים כי הפלסטינים “דוחים את התכנית, תהא אשר תהא”.

ארגון חמאס מתואם עם ארגון הג’יהאד האסלאמי ועם איראן, כדי לטרפד את התכנית האמריקנית. אינתיפאדה חדשה בשטחי הגדה בסגנון “ההתנגדות העממית”, ללא שימוש בנשק חם והפרת הסכם הרגיעה בין ישראל לחמאס בגבול רצועת עזה, קרובה יותר מתמיד. לשם כך נערכים לשינוי המדיניות השרירותית. מבחינת הפלסטינים, חמאס והרשות הפלסטינית כאחד, הפלסטינים נכנסים כעת למערכה פתוחה נגד ישראל וממשל טראמפ, כדי להכשיל בכל דרך את תכנית השלום האמריקנית החדשה.

אי אפשר לשלול את האפשרות של חידוש פיגועי ההתאבדות בתוך שטח ישראל, מיד לאחר ההכרזה על עסקת המאה. הפלסטינים חשים שהמשך שלטון הימין בישראל והתכנית החדשה של טראמפ דוחקים אותם לפינה.

ברקע הדיווחים על התקרבות מועד פרסום תכנית השלום של ממשל טראמפ, קראו הפלגים בעזה ל"הסלמת העימות" עם ישראל ואמרו כי נרמול היחסים איתה היא "דקירה בגב האומה" הערבית.

נציב 1 נציב 2

בדוק גם

חדר ניתוח לקצירת אברים בסין. צילום מסך

סין מבצעת קציר אברים של חפים מפשע בתעשיית ההשתלות

סין זה לא רק קורונה. בסין מתרחשים דברים רבים שאינם קורים במדינות אחרות בעולם במיוחד …