מבזקים
דף הבית / חדשות חוץ / שיירה צבאית רביעית במספר, נעלמה במדבר הסורי כאילו בלעה אותה האדמה

שיירה צבאית רביעית במספר, נעלמה במדבר הסורי כאילו בלעה אותה האדמה

שיירה צבאית גדולה של צבא סוריה רביעית במספר, נעלמה באזור המדבר הסורי במזרח מחוז חומס. זו השיירה השנייה שנעלמה בימים האחרונים

צביקה נציב | כ' בניסן תשע"ט | יום שלישי 16 באפריל 2019 | מערכת ישראל ניוז
מקור: נציב נט https://nziv.net/22088/

מזה חודשים רבים הולכת ונשנית תופעה של תקיפת שיירות העושות דרכן במדבר הסורי, בדרכם אל או בדרכם ממזרח המדינה. זה קורה במיוחד באזור המדברי המפריד בין מזרח סוריה למרכזה. בדרך כלל מדובר בכוחות דאע"ש שנדחקו ממעוזיהם אל תוך המדבר ומשם הם יוצאים לפשיטות של פגע וברח נגד אויביהם. יהיו אלו מצבא סוריה, או מהכוחות האיראנים, וכן מהכוחות הכורדים המלווים בדרך כלל בכוחות אמריקאים.

מקורות יודעי דבר טוענים כי צבא סוריה איבד, שלשום, את הקשר עם שיירה צבאית שהיתה מורכבת מ-43 חיילי דיויזיה 4 וחיילי דיויזית משמר הרפובליקה, חיילים וקצינים. כאשר השיירה היתה בדרכה מדמשק לדיר א-זור בפרברי מחוז חומס המזרחי, במקום כלשהו לאורך הציר, הם נעלמו כאילו בלעה אותם האדמה.

מיד עם אבדן הקשר הזניק הצבא הסורי מספר מסוקים שערכו חיפושים נרחבים אחרי חיילי השיירה שנעלמה. החיפוש גם נמשך לאורך שעות הלילה, תוך כדי ירי של מסוקים שירו פצצות תאורה מעל מרחב החיפוש, אך ללא תוצאות. כאילו בלעה אותם האדמה – כך מדווח אתר החדשות הסורי ג'רף ניוז.

המקורות מעריכים כי השיירה נפלה למארב של כוחות דאע"ש אשר משמש אותם כבסיס יציאה למתקפות בכל האזור, כנגד הכוחות הסורים והכוחות המסונפים להם ואף הצליחו להרוג ולפצוע עשרות רבות מהם.

על פי מידע שהגיע לאתרי החדשות השיירה הסורית שנעלמה נשאה נשק כבד והיו בה כ-180 חיילים ואנשי ביטחון. אזור ההעלמות בנסיבות מסתוריות היה מזרחית לעיירה אלסוחנה -السخنة בפרברי מחוז חומס, וזאת השיירה הרביעית במספר של צבא סוריה שנעלמה במדבר הסורי.

אבד הקשר עם שיירה סורית במדבר באזור חומס
אבד הקשר עם שיירה סורית במדבר באזור חומס
שיירת כוחות איראנים נעלמה בדרכה למזרח סוריה
שיירת כוחות איראנים נעלמה בדרכה למזרח סוריה
כרוניקה יבשה מול מציאות מרה במדבר הסורי
כרוניקה יבשה מול מציאות מרה במדבר הסורי
קבוצה של 6 חיילים איראנים ו- 13 חיילים סורים נעלמו במדבר
קבוצה של 6 חיילים איראנים ו- 13 חיילים סורים נעלמו במדבר
שיירה צבאית רוסית-סורית נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה
שיירה צבאית רוסית-סורית נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה

בדוק גם

גולש אוסטרלי

הגולש האוסטרלי לא ידע כמה הוא קרוב לכריש

אוסטרליה: הגולש לא ידע עד כמה קרוב היה לכריש – עד שראה את צילומי הרחפן …