מבזקים
דף הבית / חדשות / בתקיפה בשבת על פי מקורות זרים השמידה ישראל נשק איראני מתנייע חדיש שלראשונה הגיע לסוריה

בתקיפה בשבת על פי מקורות זרים השמידה ישראל נשק איראני מתנייע חדיש שלראשונה הגיע לסוריה

בלילה שבין שישי לשבת דיווחו מקורות זרים כי ישראל תקפה מטרות איראניות ליד העיר מציאף שבצפון סוריה

צביקה נציב | ט' בניסן תשע"ט | יום ראשון 14 באפריל 2019 | מערכת ישראל ניוז
מקור: נציבנט https://nziv.net/22012/

מאז התקיפה מנסים אמצעי התקשורת השונים, כולל אלו שבסוריה, לברר מה בדיוק היה במטרות שהותקפו שהפליל אותן וגרם לישראל לצאת להשמדתן המיידית?

אתר החדשות הצבאי הסורי 'חזית הדרום' טוען כי צבא סוריה איבד בתקיפה הישראלית האחרונה לפחות משגר נייד אחד של רקטה ארטילרית כבדה. משגר מדגם 'מייסלון' Maysalun ליד העיירה אום חאראתין Umm Haratayn שבצפון מחוז חמאת. כך, לדבריו, מוכיחה תמונה שהועלתה על ידי גורמים המקורבים למשטר אסאד, אתמול בתאריך 13 לאפריל.

למרות איכותה הנמוכה של התמונה, ניתן לזהות את בסיס המשגר המסתובב,המדרגות האחוריות ורגליים הדראוליות לייצוב כלי הרכב, בצילום של שרידי המשאית שהושמדה בתקיפה. עוד בתמונה: מייסלון, הינו רקטה מתוצרת סורית המבוססת על רקטה ארוכת טווח איראנית מדגם זילזאל 2, בעלת טווח של 210 ק"מ וראש קרבי המכיל חומר נפץ (heavy high-explosive (HE. ישראל האשימה את איראן וסוריה כי הן התקינו מערכות הנחייה משוכללות על רקטות אלו, שהופכות אותן לטילים מונחים ומדוייקים.

שרידי המשגר שנפגע
שרידי המשגר שנפגע

עיבוד תמונה בשיטת גיאו-לוקיישן: בתמונה השמאלית ניתן לראות את המשגר יחד עם הטיל -Maysalun שהוא גרסה סורית לטיל -זילזאל-2 האירני לטווח רחוק. בתמונה הימנית ניתן לראות את שרידי המשגר שנפגע בתקיפה על פי כמה נקודות ייחוס: מסובב המשגר,המדרגות המובנות בגוף המשאית וזוג רגליים הידראוליות המשמשות לייצוב הרכב בטרם שיגור.

כמו כן הושמדו בתקיפה זו הקולג' לניהול, מרכז מחקר ופיתוח ובית ספר לחשבונאות שליד העיר מציאף. על פי פרסומים זרים, בתקיפה השתמשה ישראל בנשק מונחה מדוייק שנורו ממטוסים ששהו באותה עת בתחום האווירי הלבנוני, כך מסרו מקורות ערביים.

אתר חדשות ערבי אישר כי איראן ניצלה את הבחירות בישראל ופרקה שתי משלוחים בסוריה על-ידי מטוסים של משמרות המהפכה האיראניים בשדה התעופה הצבאי T4 בסוריה. מטוסי המטען האיראנים שנחתו בשדה התעופה טי-4 הסורי צולמו על ידי חיילים סורים והועלו לרשתות החברתיות.

ואם הפרסומים נכונים, ככל הנראה הבחינה ישראל הן בהעברת משגרי הרקטות האיראניות המתנייעות  מT-4 לאזור מציאף כדי להתקין עליהם את מערכות ההנחיה המדויקות למטרה, והן בטילים המשודרגים. מדגמים שטרם נראו בסוריה, שהגיעו מאיראן, והחליטה שזה עומד בניגוד לקווים האדומים שהכתיבה עד כה בסוריה ויצאה להשמדתם.

ושוב העבירה ישראל מסר חד וברור לאיראנים כי לא תסכים הצבת מערכות נשק מתקדמות בסוריה כך שיהיו בטווח פגיעה בשטח ישראל.

שרידי המשגר שנפגע
שרידי המשגר שנפגע
החיילים הסורים שצילמו את המטוסים האיראנים
החיילים הסורים שצילמו את המטוסים האיראנים
אחד החיילים העלה את הצילומים לרשתות החברתיות
אחד החיילים העלה את הצילומים לרשתות החברתיות
משגר הרקטות האיראניות עומד בניגוד לקווים האדומים שהציבה ישראל
משגר הרקטות האיראניות עומד בניגוד לקווים האדומים שהציבה ישראל
ישראל לא תסכים להצבת מערכות נשק מתקדמות בסוריה
ישראל לא תסכים להצבת מערכות נשק מתקדמות בסוריה
האפיקומן שהוטמן בחבילת התקיפה בסוריה
האפיקומן שהוטמן בחבילת התקיפה בסוריה
דיווחים על התקיפה בסוריה
דיווחים על התקיפה בסוריה

בדוק גם

צילום | יח"צ אנוש

נחנך בית אנוש בקריית גת

בית אנוש נחנך ברחוב משעול האתרוג בקריית גת. הסניף ייתן שירותי שיקום למתמודדים באזור קריית …