מבזקים
דף הבית / חדשות / חיל האויר תקף הלילה בעזה כתגובה לירי רקטות פאג׳ר אמש לעבר גוש דן

חיל האויר תקף הלילה בעזה כתגובה לירי רקטות פאג׳ר אמש לעבר גוש דן

חמאס שיגר מטח של 7 רקטות לעבר ישובי עוטף עזה והעיר שדרות, כתגובה לתקיפת חיל האויר הלילה

רן לוי | ח' באדר ב' תשע"ט | יום שישי 15 במרץ 2019 | מערכת ישראל ניוז

הלילה חיל האויר ביצע תקיפה נרחבת בעזה ועל פי טענת דובר צה״ל הותקפו כמאה יעדי טרור בינהם מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון הטרור החמאס בשכונת רימל בעיר עזה, אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים תקניים ברצועה, מוצב של הכוח הימי של חמאס ועוד.

הבוקר אנו עדים לתיעוד מאתרי התקיפה בעזה ואנו מציגים לכם אותם. יש לציין שלא דווח על הרוגים הלילה בעזה בעקבות התקיפה וכי יש דווח על מספר מצומצם של פצועים קל.

עוד מהבוקר, חמאס שיגר מטח של 7 רקטות לעבר ישובי עוטף עזה והעיר שדרות, כתגובה לתקיפת חיל האויר הלילה. כפי הנראה, בשלב זה תם הסבב וצה״ל לא יתקוף בתגובה על הירי הבוקר, זאת בעקבות הדיווחים בתקשורת הזרה על הסדר רגיעה שמתגבש בין ישראל לבין החמאס בתווך המצרים. אך גם היום כמדי יום שישי צפויים ההפגנות והפרות הסדר החמורות בעוטף ישראל, זה היום ה 351 למלחמת ההתשה בעוטף ישראל.

מדובר צה"ל נמסר: "הלילה (ו') מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו כמאה יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה. בין יעדי הטרור נתקף מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימל במרכז העיר עזה. המטה אמון על הכוונת פעילי הטרור של ארגון הטרור חמאס באיו"ש וזאת באמצעות הובלת פיגועים, בניית תשתיות טרור, העברת הנחיות לפעולות טרור, העברות כספים ומענה לוגיסטי למטרת פיגועים כנגד ישראל ואזרחי ישראל. בנוסף נתקף אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים תקניים ברצועה. מדובר באתר תת קרקעי ובו יכולת לייצור רקטות ברצועת עזה.

בנוסף נתקפו מספר מתחמים צבאיים, בהם מוצב של הכוח הימי של חמאס המשמש גם הוא לייצור אמצעי לחימה. במהלך הלילה נתקף מתחם אימונים צבאי המשמש כמרכז של מערך הכלים האוויריים הבלתי מאויישים של חמאס בדרום רצועת עזה. כמו כן נתקפו מוצבים ומספר תשתיות תת קרקעיות.

התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות לעבר שטח ישראל מוקדם יותר הערב שבוצע על ידי ארגון הטרור חמאס.
ארגון הטרור חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה.
צה"ל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול בתקיפות כנגד פעולות טרור אלו".

 

' 2 3 4 5 6

 

 

בדוק גם

צילום: יח"צ נמל

לראשונה מזה עשור: אניית קרוז בבעלות ספרדית הגיעה לנמל אשדוד

אניית קרוז בבעלות ספרדית הגיעה ביום חמישי האחרון לנמל אשדוד, לאחר למעלה מעשור שישראל אינה …