מבזקים
דף הבית / חדשות / נשיא המדינה: "ישראל צריכה לתת עדיפות משאבית לקידום הסייבר להשלמת הערכות בכל החזיתות"

נשיא המדינה: "ישראל צריכה לתת עדיפות משאבית לקידום הסייבר להשלמת הערכות בכל החזיתות"

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ביקר היום במערך הסייבר הלאומי בפארק הסייבר בבאר שבע ובמרכז מחקר הסייבר של אוניברסיטת בן גוריון

שלום שי גיחז | ג' באדר ב' תשע"ט | יום ראשון 10 במרץ 2019 | מערכת ישראל ניוז

מערך הסייבר אמון על הגנת מרחב הסייבר האזרחי, קידום היכולות הלאומיות בתחום ושיפור אופניי ההתמודדות עם האתגרים הנוכחיים והעתידיים. במהלך הסיור הוצגה האסטרטגיה הישראלית וכן המרכזים למגזרים הפיננסיים והאנרגיה, בליווי ראש המערך יגאל אונא. בהמשך, ביקר הנשיא במרכז מחקר הסייבר של אוניברסיטת בן גוריון בליווי נשיא האוניברסיטה פרופ׳ דניאל חיימוביץ׳.

בדבריו בביקור אמר הנשיא: "בשבעים שנות קיומה של ישראל, יצא שמנו בעולם הטכנולוגי כולו בזכות היכולת שלנו להפוך כל אתגר להזדמנות. הסייבר יכול בהחלט להוות איום על העולם כולו וגם על מדינתנו. מתוך כך גוברת ההכרה בחשיבות פיתוח מערכי הגנה על מידע, פרטיות והביטחון האישי. כמו בזירות אחרות, גם בזירה הזו ישראל ניצבת בחזית המאבק בטרור הסייבר. המערך מגן גם על תשתיות קריטיות כמו חשמל, בנקים ותחבורה, מפני תרחישים בעלי פוטנציאל נזק עצום לחיי אדם כחומה בצורה".

הנשיא הדגיש כי על מדינת ישראל לתת עדיפות משאבית לקידום יכולות הסייבר באופן שיאפשר את השלמת ההערכות בכל החזיתות הרלוונטיות ואמר: "תעשיית הסייבר הישראלית זוכה להכרה בינלאומית, והעולם מגיע לכאן כדי ללמוד מאתנו. הסייבר כולו הוא ענף ייצוא משמעותי בהיקף מיליארדי דולרים. באתי, ראיתי ונדהמתי פעם נוספת מהיכולות של בנינו ובנותינו לעשות את הנפלא ביותר. בכישרון ובהתמדה אתם גם מסבים לנו גאווה עצומה ברחבי העולם, וגם מגנים על החברה שלנו. על כך אנחנו חייבים לכם תודה ענקית".

צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ
צילום: מארק ניימן/לע"מ

בדוק גם

צילום: יח"ץ

אות הוקרה של השר לביטחון פנים לתוכנית עבודה ייחודית עם הורים אסירים

הורות בשלט רחוק: מכון אדלר קיבל אמש את אות ההוקרה במעמד השר לביטחון פנים, גלעד …