מבזקים
דף הבית / חדשות / מר"צ פנתה לוועדת הבחירות בבקשה לפסול את עוצמה יהודית מריצה לכנסת

מר"צ פנתה לוועדת הבחירות בבקשה לפסול את עוצמה יהודית מריצה לכנסת

מפלגת מר"צ פנתה לחברי וועדת הבחירות על מנת להצטרף לבקשת המפלגה לפסילת רשימת עוצמה יהודית לכנסת. בעתירה נכתב בין השאר: ״המשיבים אף פעלו כדי ללבות את היצרים בזירות שונות"

שמעון לוי | כ' באדר א' תשע"ט | יום שני 25 בפברואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

על מנת לדון בפסילה צריכים להצטרף לבקשה שכזו כ-12 חברים בוועדת הבחירות. באמצעות הפנייה שהוגשה היום, מר"צ מקווה להשיג את המספר הדרוש על מנת לעתור כנגד הריצה של עוצמה יהודית לכנסת.

בעתירה שהגישה מר"צ נכתב בין השאר: ״המשיבים אף פעלו כדי ללבות את היצרים בזירות שונות. כך לאחר פיגועי טרור, עת ניצלו באופן ציני את רגשות הפגיעה כדי להסית לפגיעה באוכלוסייה הערבית ולקרוא קריאות עידוד לכך, עת ניצלו את מעמדם במגרשי הכדורגל ובזירות אחרות כדי לקרוא לביזוי שיטתי ומכוון של האוכלוסייה הערבית, הן בניסיונות החוזרים ונשנים "להחיות" את דמותו ומשנתו של הרב כהנא, שתנועתו הוכרזה כארגון טרור, והן באמירות לפיהן אמנם ניתן לסגור את המבנים והמוסדות של תנועת כך, אך לא ניתן לשבור את רוחה״.

עוד נכתב בעתירה: ״בעשותם כל אלה, פעלו המשיבים באופן שיש בו כדי להסית הציבור לגזענות בזויה ופסולה. לאור כל המתואר, מבוקש בזאת מוועדת הבחירות הנכבדה לקבוע כי המשיבים מנועים מלהתמודד בבחירות לכנסת העשרים ואחת, עד שיתחייבו לסור מדרכם ולנהוג בהתאם להוראות הדין ועקרונות היסוד של מדינת ישראל״.

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה: "עתירת מר"צ ומכתבה של ח"כ סתיו ספיר מביכים וניכר שלא התקבל יעוץ משפטי לפני שניסחו את העתירה ואת המכתב, לבקש לפסול את ד"ר בן ארי בגלל ביקורת על בג"צ או לפסול את עו"ד בן גביר בגלל שייצג בתיק דומא ואמר שאסור להגדיר את התיק כתיק של טרור זו עלבון לעולם המשפט. ניכר שמר"צ והעבודה במצוקת מנדטים ולכן מנסים לעסוק בגימיקים במקום במהות. שוב מתברר שמפלגות שמתהדרות בחופש הביטוי מתגלות כצבועות ומתחסדות. כפי הנראה בעיני מר"צ, לגיטימי לבקר את את אבו מאזן מעודד הטרור, אך לא לגיטימי שבכנסת ישבו אוהבי ישראל הפועלים למען מדינת ישראל".

 

מתוף דף הפייסבוק של עוצמה יהודית
מתוף דף הפייסבוק של עוצמה יהודית

בדוק גם

נוי פארג' יו"ר הסטודנטים במרכז פרס

נגיף הקורונה | מי מטפל במצוקת הסטודנטים בישראל?

לא רק השכירים והעצמאים נפגעו בגלל עסקים סגורים והסגר ארוך זמן. גם הסטודנטים קובלים על …