מבזקים
דף הבית / חדשות / הר הבית בידנו? אלפי מוסלמים פרצו לשער הרחמים לתפילות יום שישי

הר הבית בידנו? אלפי מוסלמים פרצו לשער הרחמים לתפילות יום שישי

שער הרחמים שהיה סגור למבקרים מזה 16 שנים, נפרץ היום בידי מאות אלפי מתפללים מוסלמים. כל זאת נעשה לעיני כוחות משטרה ומג"ב שנמנעו מלהגיב

רות קרייתי | י"ז באדר א' תשע"ט | יום שישי 22 בפברואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

דגל פלסטין הונף היום בשער הרחמים לאחר 16 שנים בהם המקום היה סגור, כל זה קרה לאחר שבשבוע האחרון נעצרו 8 בני אדם בעקבות אירועים אלימים שהתרחשו במתחם שער הרחמים. העימותים כללו התבצרות של מתפללים מוסלמים במתחם והפרות סדר קשות. המשטרה החליפה את מנעולי המתחם והחזירה את המפתחות לווקף ביום רביעי השבוע, לאחר שיחת הדברות והבנות בנושא.

אתמול בלילה החלה הסתה והבטחה של אנשי דת מוסלמים לחזור היום (שישי) לשער הרחמים ולפרוץ אותו בכוח. אך בעקבות הידברות עם הווקף והבנות בין ישראל וירדן, החזירה המשטרה את השליטה בשטח לווקף כבר ביום רביעי.

השר הפלסטיני לענייני דת והקדשים אסלאמיים מחמוד אל-הבאש, אישר כי דלת הרחמים היא מורשת מוסלמית טהורה ואינה מורשת ישראלית. תוך כך מסר סגן יו"ר הוואקף במסגד אל אקצא השייח׳ עבד אל עזים סלהב: ״אנחנו פתחנו בכוחות עצמנו את המבנים ואנו לא מכירים בהחלטת בית המשפט הישראלי. שער הרחמים הוא שלנו. מדובר בזכות טהורה של המוסלמים״.

הערבים התגאו היום ברשתות החברתיות על שהצליחו להעיף את האוייב הציוני ממתחם שער הרחמים תוך הפיכת המקום למסגד, והציגו שלל תמונות וסרטונים על ההשתלטות במקום ועל רפיסות המשטרה, לדבריהם, שצפו בנעשה ולא הגיבו.

המוני מוסלמים פרצו לשער הרחמים
המוני מוסלמים פרצו לשער הרחמים
מוסלמי מצדיע בניצחון אחרי הפתיחה
מוסלמי מצדיע בניצחון אחרי הפתיחה

אלאקצא

מחמוד אל האבש
מחמוד אל האבש

עוד שער שער 1 שער הרחמים שערי

 

בדוק גם

נוי פארג' יו"ר הסטודנטים במרכז פרס

נגיף הקורונה | מי מטפל במצוקת הסטודנטים בישראל?

לא רק השכירים והעצמאים נפגעו בגלל עסקים סגורים והסגר ארוך זמן. גם הסטודנטים קובלים על …