מבזקים
דף הבית / חדשות / אלפים פקדו הלילה את קבר יוסף לכבוד פורים קטן

אלפים פקדו הלילה את קבר יוסף לכבוד פורים קטן

לכבוד ערב פורים קטן: 2800 איש פקדו הלילה את קבר יוסף. בין הנכנסים, כ- 250 עולים מצרפת ששרו את התקווה. דגן: "מצפים מממשלת ישראל לפעול בכדי לאפשר כניסה לקבר יוסף גם בשעות היום"

שלום שי גיחז | ט"ו באדר א' תשע"ט | יום רביעי 20 בפברואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

כ- 2800 איש נכנסו הלילה לקבר יוסף, זאת לרגל פורים קטן שנוהגים לציין בשמחה שהתקיים אתמול ושושן פורים קטן המתקיים היום. וכחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מדי חודש המועצה האזורית שומרון באמצעות מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים.

בין הנכנסים לקבר יוסף היו גם סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, עוזי דיין לשעבר יור מפעל הפיס, יעקב חגואל מ"מ יור ההסתדרות הציונית העולמית, הרב שלמה לוי הרב של ישיבת ההסדר ראשון לציון, הרב דב קוק מרבני טבריה, וכ 250 עולים מצרפת שהגיעו יחד עם עמותת israel is forever, שרו במקום "התקווה" והתרגשו מהמעמד.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה למח"ט שומרון, אל"מ שגיב דהן, ולקצין ההגמ"ר של חטיבת שומרון רס"ן שלומי כהן שפעילותם מאפשרת כניסות סדירות לקבר יוסף ואמר: "אנחנו שמחים על הכניסה הזו הערב, אבל ממש כמו שבפורים קטן נהוג לשמוח אולם השמחה מוגבלת וקטנה מכיוון שעדיין לא הגענו למאורע האמיתי, לפורים גדול, כך גם אנחנו שמחים על הכניסה אולם שמחתנו מוגבלת, משום שראוי היה שנוכל להכנס להתפלל באחד המקומות הקדושים לעם היהודי, ללא חשש, לאור היום. וכשיגיע היום הזה, ואנחנו מצפים מממשלת ישראל שתביא את היום הזה, אז תהיה השמחה שלמה".

סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון ציין כי: "קבר יוסף הוא מקום של חיבורים. יוסף מחבר בין דתיים לחילונים, ימין ושמאל, עדות המזרח ואשכנזים מהצפון ומהדרום, כך על מפלגות הימין להתאחד. זה צו השעה. מי שלא רוצה לראות דחפורים באלון מורה, עליו להתעלות מעל ההבדלים הקטנים ולא להפקיר את ארץ ישראל".

עמותת Israël is forever לגיוס הכוחות הציוניים דוברי צרפתית בראשות ג׳ק קופפר , שהביאה למקום 250 עולים מצרפת הודיעה. ״באנו לכאן לדרוש גישה חופשית לעם ישראל למקומות הקדושים שלו בארץ ישראל. באנו לדרוש ריבונות על כל חלקי ארץ ישראל. באנו להכריז כי מהים לירדן, יש רק דגל אחד: דגל מדינת ישראל״.

 

צילום: מרום תקשורת
צילום: israel is forever
צילום: מרום תקשורת
צילום: israel is forever

 

בדוק גם

נוי פארג' יו"ר הסטודנטים במרכז פרס

נגיף הקורונה | מי מטפל במצוקת הסטודנטים בישראל?

לא רק השכירים והעצמאים נפגעו בגלל עסקים סגורים והסגר ארוך זמן. גם הסטודנטים קובלים על …