מבזקים
דף הבית / חדשות / דרעי בכנס ש"ס: "אני קורא למועצת החכמים להוציא הוראה להתאחד לסיעה אחת"

דרעי בכנס ש"ס: "אני קורא למועצת החכמים להוציא הוראה להתאחד לסיעה אחת"

כנס פתיחת מערכת הבחירות של שס נפתח הערב בבת ים עם למעלה 1500 פעילים מרכזים מרחבי הארץ

שלום שי גיחז | ה' באדר א' תשע"ט | יום ראשון 10 בפברואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

השר דרעי התייחס לנושא האיחוד החרדי ואמר: "אני קורא לשלושת מועצת החכמים שתצא הוראה משותפת שקובעת שכל יהודי ספרדי, דתי או חרדי יצביע ש"ס וכל חרדי אשכנזי יצביע יהדות התורה. אנחנו נמשיך את שיתוף הפעולה ואחרי הבחירות נתאחד לסיעה אחת ונקים גוש חרדי גדול למשא המתן הקואליציוני".

אריה דרעי חשף כי פנה לוועדת הבחירות המרכזית בקשה שיופיע על פתק הבחירות של ש"ס בנוסף לכיתוב: "התאחדות הספרדים שומרי תורה, תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, תומכים בבנימין נתניהו אבל ה" סירבו".

דרעי ציין כי ש"ס תמליץ לנשיא רק על בנימין נתניהו, נתמוך בראש הממשלה, גם אם יוגש נגדו כתב אישום ונהיה איתו כל עוד החוק מאפשר זאת, והחוק אומר שראש ממשלה יכול לכהן עד פסק דין חלוט".

על יו"ר יש עתיד-יאיר לפיד אמר: "לפני ארבע שנים היה אדם בשם יהיר לפיד שרצה לשקם אותי. אני רוצה לספר לך לפיד מה נהיה עם השיקום שלי. לקחנו 650 מליון שקלים והורדנו את מחירי התחבורה הציבורית. אז אמנם הציבור שלך לא נוסע באוטובוסים, אבל הציבור שלנו כן. היו לנו עוד הרבה הישגים רבים בשיקום שלך תן לנו עוד 4 שנים של שיקום כזה".

שס3על יו"ר ישראל ביתנו-אביגדור ליברמן אמר: "יהודים רוסים קיימו את התורה במסירות נפש בברית המועצות וכשהייתה להם הזדמנות הם עלו לארץ ישראל, בשביל מה? בשביל ללכת ולפתוח חנויות באשדוד בשבת? זה היה החלום שלהם?". דרעי הדגיש את כוח שס בפתח מערכת הבחירות הקרובה: "כוח ש"ס, הכח שלנו מתעצם ומתחזק וחוזר לשעתה היפה של התנועה ההישג שעשינו ברחבי הארץ בבחירות המוניציפליות. יש כאלה שרוצים לקבור את ש"ס, שכבר מספידים אותנו. אני שומע את המנגינה הזאת כבר שלושים שנה, אני אומר לכם כאן אף אחד לא יקבור את מפעל חייו של מרן הרב עובדיה יוסף. מרן הסתלק מאיתנו אבל מורשתו חיה וקיימת. ש"ס בהנהגתו של הכהן הגדול, חכם שלום כהן חיה, קיימת, חזקה ומתעצמת ואת התשובה לכל הקברנים והמספידים אנחנו ניתן בגדול בקלפי בד' בניסן 9 באפריל".

 

צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן

 

בדוק גם

המכון הישראלי לדמוקרטיה

"הרחיבי מקום אהלך": הגידול המבורך של הציבור החרדי הביא למצוקת דיור קשה

כיום, מצוקת הדיור של האוכלוסייה החרדית בישראל היא בגדר של פצצה מתקתקת ויש לכך הרבה …