מבזקים
דף הבית / חדשות / תיעוד: מסתערבים של משמר הגבול עצרו על חם מחבלים שיידו בקבוקי תבערה בשועפאט

תיעוד: מסתערבים של משמר הגבול עצרו על חם מחבלים שיידו בקבוקי תבערה בשועפאט

מסתערבים של משמר הגבול עצרו על חם מחבלים שיידו בקבוקי תבערה ממחנה הפליטים שועפאט לעבר שדרות משה דיין בירושלים

אהרון קלפה | כ"ג בשבט תשע"ט | יום שלישי 29 בינואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

מסתערבים של משמר הגבול של משטרת ישראל נערכו ביום חמישי (24.01.19) למעצרם של מיידי בקבוקי תבערה במחנה הפליטים שועפאט. פעילות הכוחות המיוחדים של מג"ב באה לאחר שבמשטרת ישראל נחקרו בתקופה האחרונה מספר מקרים שבהם היו מגיעים מספר חשודים לפאתי מחנה הפליטים ומיידים בקבוקי תבערה לעבר רכבים שנסעו על כביש משה דיין(לכיוון פסגת זאב) הסמוך למחנה הפליטים.

יחד עם מסתערבי מג"ב נערכו גם לוחמי מג"ב בכוחות מתוגברים ובתצפיות לעבר מוקד הפעילות במהלכה זוהו מספר חשודים שהגיעו למקום. החשודים נראו מדליקים בקבוקי תבערה ומיידים אותם לעבר הכביש תוך סיכון ממשי של חיי האזרחים שנסעו במקום. "למרות שזיהינו שלצד החשודים הבגירים ישנם גם מספר קטינים שמבצעים את יידוי בקבוקי התבערה מדובר בפעילות טרור שסיכנה את חייהם של אלו שנסעו בכביש". אמר מפקד הפעילות והוסיף: "כשבקבוק תבערה פוגע ברכב במהלך נסיעה מדובר בסכנה כפולה. גם הסכנה מהאש שאוחזת ברכב וגם הסכנה מאיבוד שליטה ברכב במהלך הנסיעה כתוצאה מבהלת הנהג".

הכוחות כאמור זיהו את החשודים מיידים את בקבוקי התבערה ורגע לאחר שאחד מהם הדליק בקבוק תבערה נוסף אותו אחז בידו, הסתערו עליהם מסתערבי מג"ב והביאו למעצרם של 2 חשודים כשלעברו של חשוד נוסף שהמשיך ביידוי בקבוקי התבערה בוצע ירי ממנו נפצע. הפצוע כאמור פונה לבית החולים שם נותח וכעת הוא בהכרה ומצבו מוגדר בינוני.

לאחר חקירת החשודים, שוחרר קטין בן 13 לביתו ומעצרם של שני החשודים הנוספים קטינים בני 13-14 ממחנה הפליטים שועפאט הוארך בשלב זה עד מחר.

ממשטרת ישראל נמסר: "המשטרה תמשיך בפעילות נחושה לסיכול הטרור ולהבטחת ביטחונם של אזרחי ישראל"

 

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

בדוק גם

נירטל

מאות מאבטחים שמרו על פרנסתם בעקבות המיזוג בין צוות 3 לנירטל

למרות התפרצות נגיף הקורונה שגרמה להשבתת ענף הטיולים, מאות עובדים נשארו לעבוד בחברה ומועסקים בסניפי …