מבזקים
דף הבית / חדשות / ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקור היסטורי בארמון הנשיאות בצ'אד

ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקור היסטורי בארמון הנשיאות בצ'אד

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה לצ׳אד, מדינה מוסלמית ענקית שגובלת בלוב ובסודן ואמר: "הביקור מעורר זעם אצל איראן והפלסטינים"

שלום שי גיחז | י"ד בשבט תשע"ט | יום ראשון 20 בינואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

נתניהו: "זאת פריצת דרך היסטורית וחשובה שמעצבנת מאוד את איראן ואת הפלסטינים. שיתעצבנו. אני אמשיך להביא את יחסי החוץ של ישראל לשיאים חדשים".

 

לפני זמן קצר נחת רה"מ נתניהו בנג'מנה בירת צ'אד והתקבל במשמר כבוד ע"י שר החוץ של צ'אד Mahamat Zene ובכירים נוספים. עם המראתו לצ'אד, אמר ראש הממשלה: "אני יוצא עכשיו לעוד פריצת דרך היסטורית וחשובה, לצ'אד. מדינה מוסלמית ענקית שגובלת בלוב ובסודן. זה חלק מהמהפכה שאנחנו עושים בעולם הערבי והמוסלמי, הבטחתי לכם שזה יהיה. יהיו שם בשורות גדולות. יהיו עוד מדינות. זה מטריד מאוד, אפילו מעלה זעם אצל איראן ואצל הפלסטינים שמנסים למנוע זאת. הם לא הצליחו".

ראש הממשלה יצא לביקור היסטורי בן יממה במדינה שרוב אזרחיה מוסלמים והוא צפוי להכריז על חידוש היחסים בין המדינות. "אני יוצא עכשיו לפריצה היסטורית, פריצת דרך חשובה. לצ'אד, מדינה מוסלמית ענקית שגובלת בלוב וסודאן. זה חלק מהמהפכה שאנחנו עושים בעולם הערבי והמוסלמי, הבטחתי לכם שזה יהיה", אמר נתניהו. "יהיו שם בשורות גדולות. אני יכול לספר שזה מאוד מטריד ואפילו מעלה זעם אצל איראן והפלסטינים. הם ניסו למנוע זאת הם לא הצליחו".

במסגרת הביקור יפגוש נתניהו את נשיא צ'אד אידריס דבי שביקר לפני חודשיים בישראל, וצפוי להכריז שם על חידוש היחסים עם המדינה שמרבית אזרחיה מוסלמים. הביקור צפוי לכלול קידום עסקאות ביטחוניות ומיזמים כלכליים. אל פמליית ראש הממשלה יצטרפו מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, סגן ראש האגף לסיוע ביטחוני במשרד הביטחון, פול פרידברג, וסמנכ"ל אפריקה במשרד החוץ, יורם אלרון.

"צ'אד היא מדינה חשובה באפריקה וחשובה לישראל", אמר נתניהו לנשיא צ'אד בעת ביקורו בישראל. "אני חושב שאתה מזהה שינוי שמתרחש. לפני כמה דקות דנו במשרדי בשינויים שמתרחשים בעולם הערבי ביחס לישראל. זה התגשם בביקורי בעומאן ובפגישה עם הסולטאן קאבוס, ויהיו ביקורים כאלה במדינות ערביות בקרוב מאד. אתה כמנהיג של מדינה אפריקנית חשובה שמרבית אוכלוסייתה מוסלמית, הגיע לישראל, זו עדות למה שיקרה עם מדינות נוספות".

צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ
צילום: קובי גדעון/לע"מ

בדוק גם

ששת

היום שהיה: המהלכים שקדמו למלחמת ששת הימים

מלחמת ששת הימים: באיזה מהלך נקטה מצרים לפני שהחלה להכניס כוחות גדולים לסיני ומדוע הם …