מבזקים
דף הבית / חדשות / נחנכו משרדי בית מורשת הדרוזים יאנוח ג'ת בהשתתפות ח"כ מירי רגב

נחנכו משרדי בית מורשת הדרוזים יאנוח ג'ת בהשתתפות ח"כ מירי רגב

 ח״כ מירי רגב גזרה את הסרט בחניכת משרדי בית מורשת הדרוזים ביאנוח ג'ת ואמרה: ״אחרי שנים רבות של אי קיום הבטחות, אני גאה לעשות היסטוריה"

שמעון לוי | ב' בשבט תשע"ט | יום שלישי 8 בינואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

שרת התרבות והספורט, חה״כ מירי רגב השתתפה היום (ג') בחניכת משרדי בית מורשת הדרוזים ביאנוח ג'ת ואמרה: ״אחרי שנים רבות של אי קיום הבטחות, אני גאה לעשות היסטוריה ולחנוך את מרכז המורשת של העדה הדרוזית שפעלתי להקמתו. מרכז שיסמל מעל לכל את הברית הקדושה והמשותפת בינינו לבין אחינו הדרוזים״

שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, חנכה היום את משרדי בית מורשת הדרוזים בישוב הדרוזי יאנוח ג'ת: ״לפני כעשור עברה החלטת ממשלה להקמת מרכז למורשת הדרוזים בישראל, אולם במשך שנים לא מומש דבר ולא נעשה על מאמץ לקדם את הנושא.

עם כניסתי לתפקיד דאגתי לקדם את הקמתה מחדש של המועצה, פעלנו למינוי יושב ראש ומנכ"ל ודאגנו להבאת תקציב לצורך מימוש ההחלטה.

לפני מספר חודשים פניתי לראש הממשלה ואמרתי שהגיעה העת לקיים את ההבטחה ואני שמחה להיות כאן היום ולגזור את הסרט, יחד עם ראש מועצת יאנוח-ג'ת, מודי סעד, יו"ר מועצת הדרוזים, ד"ר כמאל שופניה, מנכ"ל המועצה, מחמוד שאנן וחברי הדירקטוריון.

הברית בינינו לבין אחינו הדרוזים היא ברית חיים שמושתת על ערבות הדדית, על סובלנות ועל שיוויון. ברית של חיים משותפים ומאבקים משותפים על מדינת ישראל.

אנו נמצאים כאן היום לחנוך את מרכז בית המורשת, שעתיד לכלול מכון, ארכיון ומוזיאון שינציחו וישמרו את המורשת הדרוזית לאורך השנים.

אני מודה לכל הנוכחים ובמיוחד לראש מועצת ינוח-ג'ת, יו"ר המועצה, ולמנכ"ל המועצה הנכנס מחמוד שאנן, על העבודה המשותפת והמאמצים הרבים שהושקעו ושהובילו אותנו למעמד חשוב זה.
אני מאחלת לכולנו שמרכז המורשת יביא לידי ביטוי את הזיקה והברית המשותפת בינינו למען הדורות הבאים״.

 

צילום: דוברות השרה מירי רגב
צילום: דוברות השרה מירי רגב

בדוק גם

צילום: דוברות עיריית אילת

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ קרא לעצור את סגירת שדה דב על ידי חקיקה מהירה

תמיכה חוצת מדינה נגד סגירת שדה דב: ועדת הכספים של הכנסת, המליצה היום (ה') פה אחד …