מבזקים
דף הבית / חדשות / במשטרת ישראל נערכים למזג האוויר הסוער הפוקד את המדינה

במשטרת ישראל נערכים למזג האוויר הסוער הפוקד את המדינה

משטרת ישראל נערכת עם המלצות לציבור, בעקבות מזג אוויר הסוער שפוקד את מדינת ישראל במהלך הימים הקרובים

שמעון לוי | כ"ט בטבת תשע"ט | יום ראשון 6 בינואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

על פי תחזיות מזג האוויר, בימים הקרובים החל מהיום (א') ועד יום רביעי, צפויה לשרור באזורנו מערכת חורפית, שתכלול מזג אוויר סוער המלווה בגשמים ורוחות חזקות. על פי נתוני השירות המטאורולוגי, קיים צפי לשלג בחרמון וייתכן שלג גם בהרי הגליל והמרכז. כתוצאה מהגשמים, צפויים שיטפונות במספר מוקדים, ובפרט בנחלי הצפון היורדים דרומה ומערבה, באזור צפון ים המלח ובאזור הבקעה.

משטרת ישראל נערכת בכוחות מתוגברים למתן שירות לציבור, ולחסימות צירים ככל שידרש בפרט בצירים הראשיים, במטרה לשמור על חייהם ובטחונם של כלל משתמשי הדרך ואזרחי מדינת ישראל.

משטרת ישראל תפרסם כל העת מידע בדבר חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר. מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים בשטח. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות חסימות ושינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות ערוצי הניו-מדיה של משטרת ישראל ומוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110.

לאור אירועי העבר, ניתן לצפות כי מזג האוויר הסוער יגרור חסימות צירים והצפות ברחבי הארץ. הערכות המשטרה מתבצעת בתיאום עם כלל רשויות הדרך, גופי החירום וההצלה, ובמידת הצורך הוכנו כוחות שיגיעו לצמתי דרכים בהם ידרש טיפול מידי כתוצאה ממפגעי מזג האוויר, זאת בכדי למנוע מפגעי בטיחות ופגיעה בשלומם של כלל משתמשי הדרך.

משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער. כמו כן יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על אודות כל מפגע שעלול להוות סכנה לציבור ולמשתמשי הדרך בפרט.

בטרם הכניסה לרכב:

חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.

יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים.

יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג.

יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת הנהיגה ברכב:
יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות.

יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה.

כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

שימו לב להולכי רגל, בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

שמירה על כללי הבטיחות ונהיגה נכונה יכולים להציל חיים – אנא סעו בזהירות!

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

בדוק גם

צילום: צלמים בקליק

נשיא המדינה והרמטכ"ל חגגו את ליל הסדר עם חיילים בודדים בכפר נופש בגבעת אולגה

נשיא המדינה הסב אמש לשולחן הסדר לצד הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ו-400 חיילים בודדים …