מבזקים
דף הבית / חדשות / שב"כ שובר שתיקה: נתפסו ממצאים מרשיעים לגבי העצורים מנוער הגבעות

שב"כ שובר שתיקה: נתפסו ממצאים מרשיעים לגבי העצורים מנוער הגבעות

שב"כ משחרר היום פרטים אודות חקירת הטרור היהודי המתנהל בימים אלו ומעצר הנערים החשודים בטרור, לאור צמצום צו איסור הפרסום אשר התיר פרסום מוגבל בפרטים מהחקירה

שלום שי גיחז | כ"ט בטבת תשע"ט | יום ראשון 6 בינואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

בשב"כ מעדכנים כי במסגרת חקירת הפיגוע, נתפסו ממצאים שמלמדים על מאפייניהם האנטי-ציוניים והקיצוניים ואת מסוכנותם של החשודים, שבאו לביטוי בפעולות ובאמירות קשות נגד מדינת ישראל וסמליה.

כך למשל, טוענים בשב"כ כי בחומרים שאותרו במהלך חקירת החשודים, נמצא ברשותם סרטון המתעד שריפה של דגל ישראל על ידי חלק מהעצורים בפרשיה. כמו כן בחדרו של אחד נתפס העצורים דגל ישראל ועליו הכתובת "מוות לציונים" לצד איור של צלב קרס.

משב"כ נמסר כי "בימים האחרונים משמיעים גורמים שונים בעלי אינטרס טענות והאשמות קשות כנגד חקירת השב"כ המתנהלת בתיק זה. שירות הביטחון הכללי פועל על פי חוק לסיכול טרור באשר הוא טרור. להלן תובא התייחסות שב"כ לשקרים והטענות המופרכות שהועלו:

הטענה שנשמעה כאילו החשודים "נחטפו" הינה מופרכת. החשודים נעצרו מכוח צווי מעצר שהוצאו כדין לפני המעצר על ידי שופט ומיד לאחר מעצרם נמסרה הודעה על כך לבני משפחותיהם.

מכוח החוק, נמנעה מהחשודים פגישה עם עורך דין למשך ששת ימי החקירה הראשונים, שכן הם נחשדים בפעולת טרור חמורה. צעד זה, ננקט מעת לעת כלפי חשודים ערבים ויהודים כאחד. באי כוחם של החשודים הגישו שני עררים לבית המשפט המחוזי נגד מניעת הפגישה ולאחר שבית המשפט נחשף לחשד החמור ולראיות שנאספו, בית המשפט דחה את הערר הראשון ואת הערר השני דחה נוכח הסכמת הסנגורים להאריך את המניעה לפרק זמן מוסכם נוסף.

הנחקרים מוחזקים לפי נהלי שב"ס, בהפרדה מלאה מעצורים בגירים במתקן המעצר, כאשר גורמי החקירה פועלים על פי הנחיות גורמי הרפואה והטיפול בשב"ס.

הנחקרים נבדקו ולא העלו כל תלונות מול גורמי הרפואה של שב"ס ולא מול בתי המשפט במסגרת דיוני הארכת המעצר ועררים שהתקיימו.

הקפדה על מתן ציוד תפילה: במהלך במהלך שהותם סופקו לנחקרים על ידי שב"ס כלל צרכי הדת, לרבות ציוד תפילה ובגדים, ולרבות האפשרות לקיים פולחן דתי, כולל במהלך השבת. הנחקרים מקבלים אוכל כשר, לא עלו כל תלונות מצידם לגבי איכות או כמות האוכל.

במהלך הדיונים שהתקיימו עד כה בעניין הנחקרים בבית משפט השלום ובית משפט המחוזי לא העלו הנחקרים טענות כלשהן אודות מצבם הרפואי, או הנפשי או כל טענה בנוגע ליחס אליהם מצד גורמי החקירה.

יודגש כי במהלך הדיונים שאלו השופטים את הנחקרים לגבי מצבם במהלך הדיונים וכאמור לא עלו טענות בנושאים אלה מצידם. שירות הביטחון הכללי לא ירתע ממסע הכפשות והדה לגיטימציה המתנהל על ידי גורמים בעלי אינטרס, וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעולות טרור, ויעשה כן באמצעות כל הכלים העומדים לרשותו על פי חוק".

 

צילום: דוברות שב"כ
צילום: דוברות שב"כ
צילום: דוברות שב"כ
צילום: דוברות שב"כ

 

בדוק גם

צילום | דוברות המשטרה

תחזית מזג האוויר לימים הקרובים: סערה נוספת נכנסת לאזורינו

משטרת ישראל נערכת לקראת מזג אויר סוער שיכנס לאזורינו החל ממחר ועד מוצ"ש. לפניכם המלצות …