מבזקים
דף הבית / חדשות / נתניהו בברזיל: "בולסונארו יעביר את השגרירות לירושלים השאלה לא אם יקרה אלא מתי יקרה"

נתניהו בברזיל: "בולסונארו יעביר את השגרירות לירושלים השאלה לא אם יקרה אלא מתי יקרה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו השוהים בברזיל נפגשו עם נוצרים ידידי ישראל מברזיל והשתתפו באירוע עם ראשי הקהילה היהודית, בריו דה-ז'נרו

שלום שי גיחז | כ"ה בטבת תשע"ט | יום רביעי 2 בינואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

במהלך פגישתו של ראש הממשלה עם הנוצרים, הושק בול שהוכן על ידי נוצרים אוהבי ישראל ממנאוס, לכבוד 70 שנות עצמאות. הבול הונפק ע"י רשות הדואר של מדינת אמזונאס.

מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו: "רעייתי שרה ואני שמחים להיות עמכם בברזיל. אין לנו ידידים טובים יותר בעולם מאשר הקהילה האוונגליסטית, ולקהילה האוונגליסטית אין ידידה טובה בעולם מאשר מדינת ישראל. יש רק מקום אחד במזרח התיכון שבו נוצרים חיים בבטחה ויש רק מקום אחד שבו הקהילה הנוצרית צומחת ומשגשגת, המקום הזה הוא מדינת ישראל. בכל מקום אחר, נוצרים צריכים להיזהר מאוד או לעזוב, אך לא בישראל. אתם אחינו ואחיותינו, ואנו מגינים על זכויות הנוצרים כפי שאנו מגינים על הזכויות של כל הדתות.

זה לא רק עניין של צדק או של ערכים, זה עניין של הכרה עמוקה במנהגינו העתיקים המשותפים ובמורשת המשותפת שלנו. ישראל וירושלים, חד הם. מאז ימי המלך דוד, 300 שנה לפני המלך חזקיה, ירושלים היתה בירתה של עמנו, ונותרה בירתה של עמנו ותישאר בירתה המאוחדת והנצחית של העם היהודי לנצח. אינכם זקוקים לתזכורת הזאת משום שאתם מכירים את ההיסטוריה שלנו, ואתם מכירים את השורשים המשותפים שלנו.

ההיסטוריות שלנו, האמונות שלנו והערכים שלנו שזורים אלה באלה. בכל פעם שאנו חופרים באדמה שלנו אנחנו חושפים בתי כנסת עתיקים או כנסיות עתיקות. לעתים אנחנו לא צריכים אפילו לחפור. כשאתם מגיעים היום לישראל אתם רואים מדינה שמקבלת אתכם כאחים וכאחיות, אתם רואים מדינה שמעריכה חופש דת, אתם רואים מדינה שגאה בעבר שלנו ונושאת את הערכים שלנו אל העתיד, אתם רואים מדינה שהשאיפה בה הייתה שכל אדם נברא בצלם אלוהים. זה רעיון השוויון המקורי, מהעולם העתיק, מלפני אלפי שנים.

אלה הערכים שמהם יצאה הציוויליזציה המודרנית שלנו. הם מעוגנים באמונות היקרות לנו. אמונות וערכים אלה גם מעצבים את העתיד. ישראל תופסת את העתיד, יש לנו כעת הזדמנות ליצור אותו בברזיל יחד. הנשיא בולסונרו אמר שאנו אחים. אנו אחים ואנו נתפוס את העתיד ביחד.

אתם יודעים ששמו הפרטי של הנשיא בולסונארו בעברית הוא יאיר, שהוא גם שמו של בננו. אך לשם יש בעברית משמעות: מי שמביא אור. אני חושב שיש לנו כעת הזדמנו להביא יחד הרבה אור לאזרחי ברזיל וישראל. זאת ברית בין אחים. אני מזמין את כולכם לשנה הבאה בירושלים. אני מזמין את כולכם לבוא לישראל, השנה הבאה במרחק יומיים מעכשיו. נקבל אתכם עם כל האהבה והחום השמורים לבני משפחה. אתם בני משפחתנו ואנחנו בני משפחותיכם. אני מצפה לראות אתכם בירושלים, אחיי ואחיותיי".

צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו באירוע עם ראשי הקהילה היהודית בברזיל, בריו דה-ז'נרו. מדברי ראש הממשלה נתניהו באירוע: "הנשיא בולסונרו ואני החלטנו שבחודשים הקרובים יבואו לכאן מספר משלחות כדי למפות את ההיקף המלא של שיתוף הפעולה בין ברזיל לישראל בתחומי הביטחון, הגנה, חקלאות, מים וכל התעשיות האחרות. זאת שותפות שנועדה לקרות ונגרום לה להתרחש במהירות גדולה.

הנשיא בולסונארו גם אמר שהוא יעביר את השגרירות לירושלים. זאת לא שאלה של האם זה יקרה, אלא מתי זה יקרה. הנשיא טראמפ אמר את אותו דבר והוא העביר את השגרירות, וגם הנשיא בולסונארו יעשה זאת. הוא קיבל את הזמנתי לבקר בישראל בחודשים הקרובים. הוא אמר שיבוא לפני מרץ, ואני מצפה לקבל את פניו באותה רוח ואחווה כפי שהוא קיבל אותי וכפי שאתם מקבלים אותנו".

צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ
צילום: אבי אוחיון/לע"מ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בכניסה לאירוע קבלת הפנים במשרד החוץ של ברזיל.

צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

בדוק גם

הרב דניאל עשור

קורונה, משיח, גאולה: סדר עולמי חדש?

הרב דניאל עשור בדרשותיו על הסדר העולמי החדש', הבונים החופשיים, האילומינטי ומסדר הישועים בוותיקן. מהם …