מבזקים
דף הבית / חדשות / משה פייגלין ממפלגת זהות מציג: לראשונה בישראל פריימריס פתוחים

משה פייגלין ממפלגת זהות מציג: לראשונה בישראל פריימריס פתוחים

מפלגת זהות בראשות משה פייגלין מכריזה על השלב הבא בפריימריס: מערכת הצבעה ייחודית והמאובטחת שמאפשרת לכל אזרח בישראל להצביע בפריימריס הפתוחים של המפלגה, גם אם אינו חבר בה, ואף אם אינו מתכוון להצביע עבורה

אהרון קלפה | י"ט בטבת תשע"ט | יום חמישי 27 בדצמבר 2018 | מערכת ישראל ניוז

מערכת ההצבעה החדשנית של מפלגת זהות בעצם מאפשרת למצביעים להצביע בצורה מאובטחת, מהנייד או מהמחשב האישי, ללא כל צורך להגיע פיזית להצביע, מה שמקל מאוד את ההצבעה. כאמור, כל אזרח בישראל מעל גיל 18 יוכל להצביע ולדרג את מועמדי זהות לכנסת, בכפוף להצגת אמצעי זיהוי מוסמך של מדינת ישראל (תעודת זהות או רישיון נהיגה) בפני המערכת המאובטחת.

שיטת הפריימריס החדשה של זהות מבוססת על ניקוד שמעניק כל מצביע למועמדיו ומחסלת, למעשה, כל אפשרות לרשימות מתואמות, לדילים פוליטיים ולמפקדי ארגזים, שהפכו לרעה החולה של המפלגות הגדולות בישראל. כל מצביע מקבל לזכותו 6 נקודות, אותן הוא יכול להחליט איך הוא מחלק בין המועמדים השונים. המצביע יכול גם לחלק את הנקודות כולן למועמד אחד מועדף עליו.

משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות מסר בתגובה: "אני נרגש להשיק את מערכת ההצבעה של זהות בפריימריס הפתוחים, אשר מבצעת מהפכה בכל שיטת ההצבעה בישראל, בשלושה אופנים מרכזיים: היא מעניקה לכל אזרח במדינת ישראל כוח ויכולת השפעה שלא הייתה לו מעולם, היא מאפשרת הצבעה מרחוק ובצורה מאובטחת וחדשנית ביותר והיא מחסלת את כל שיטת הדילים הפוליטיים ומפקדי הארגזים השנואים. אני גאה על כך שמפלגת זהות היא ראש החץ בישראל של פוליטיקה אחרת, פוליטיקה של שקיפות, ניקיון כפיים ודמוקרטיה אמיתית".

כזכור, שלב א' של הפריימריז של זהות התקיים בתאריך כ"א אלול 12/09/2017 ובו בחרו חברי מפלגת זהות רשימה של 15 מועמדים מתוך כלל המועמדים שעמדו להצבעה. לפי חוקת המפלגה, עם ההכרזה על הבחירות הכלליות, כעת נפתח שלב ב' של הפריימריז, בהם יהיו רשאים לדרג כלל אזרחי ישראל את הרשימה בה בחרו חברי המפלגה בשלב הראשון.

מפלגת זהות בראשות משה פייגלין. צילום: יח"ץ
מפלגת זהות בראשות משה פייגלין. צילום: יח"ץ

בדוק גם

דוברות ראש הממשלה

נתניהו: "יש צורך לבטא את הערכתנו בקריאת שמו של יישוב על שמו של טראמפ ברמת הגולן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי יקרא ליישוב, או לקריה ברמת הגולן על שמו של …