מבזקים
דף הבית / חדשות / ‏הכנסת מתפזרת הולכים לבחירות באפריל 2019

‏הכנסת מתפזרת הולכים לבחירות באפריל 2019

בעקבות הודעת הקואליציה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות, הכנסת מתפזרת בעוד כשבוע והבחירות אם יתקיימו, יהיו בחודש אפריל 2019

שלום שי גיחז | ט"ז בטבת תשע"ט | יום שני 24 בדצמבר 2018 | מערכת ישראל ניוז

ראשי הקואליציה הודיעו על פיזור הכנסת והליכה לבחירות: "‏מתוך אחריות תקציבית ולאומית החליטו ראשי מפלגות הקואליציה, בהסכמה ופה אחד, לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות בתחילת אפריל לאחר קדנציה של ארבע שנים מלאות. השותפות בכנסת ובממשלה תימשך גם בתקופת הבחירות".

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין זימן ללשכתו להתייעצות את ראשי מפלגות הקואליציה, בעקבות הודעת הקואליציה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות. מאוחר יותר זימן היו״ר גם את ראשי מפלגות האופוזיציה, כדי לסכם על תאריך פיזור הכנסת וקיום הבחירות במועד מוקדם ככל האפשר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע: "יש לנו הישגים כבירים בכל תחום. יש לנו עוד הרבה עבודה לטובת אזרחי ישראל ומדינת ישראל. בעזרת השם ובעזרתכם – נקבל את אמון הבוחר ונמשיך לעבוד. כשלפני שישה שבועות עלתה האפשרות להפיל את הממשלה היא נדחתה בגלל מבצע המנהרות בצפון, אז לא היה נכון להכריז על בחירות, עכשיו זה הזמן הנכון".

ההודעה המפתיעה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות באפריל, הפעילה לוח זמנים של בחירות שתשפיע על המערכת הפוליטית כולה. כבר מחר תפוזר הכנסת והמפלגות השונות יצטרכו להספיק לערוך פריימריז עד לתאריך הבחירות.

בתוך כך, הפריימריז בליכוד נקבעו לסוף ינואר 2019

 

צילום: רויטרס
צילום: רויטרס

 

בדוק גם

צילום: צלמים בקליק

נשיא המדינה והרמטכ"ל חגגו את ליל הסדר עם חיילים בודדים בכפר נופש בגבעת אולגה

נשיא המדינה הסב אמש לשולחן הסדר לצד הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ו-400 חיילים בודדים …